Utrudnienia drogowe na granicy Chorzowa i Katowic. Drogowa Trasa Średnicowa zostanie zamknięta

W Katowicach trwają prace związane z budową Inteligentnego Systemu Zarządzania Transportem. W czwartek, 20 lipca 2023 r., robotnicy pojawią się na DTŚ przy granicy z Chorzowem, więc będą tam utrudnienia w ruchu – informują w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Chorzowie.

fot. MZUiM Chorzów
Utrudnienia drogowe na granicy Chorzowa i Katowic Drogowa Trasa Średnicowa zostanie zamknięta

Na czwartek, 20 lipca 2023 r., zaplanowano prace na katowickim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej (DW902). Robotnicy pojawią się na jezdni w kierunku centrum Katowic, tuż przy granicy z Chorzowem. Wprowadzone tam będą zmiany w organizacji ruchu:

  • - od godziny 9.00 zamknięty będzie lewy skrajny pas ruchu
  • - w godzinach popołudniowych (z wyłączeniem godzin szczytu komunikacyjnego przypadającego na godziny 14.00-17.00) zamknięta będzie jezdnia na całej szerokości, a ruch pojazdów odbywać się będzie drogą zbiorczą biegnącą obok jezdni głównej drogi wojewódzkiej
- Kierujących pojazdami prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania zabezpieczającego miejsce prowadzonych prac – apelują w MZUiM Chorzów.
Zmiana organizacji ruchu na DTŚ - 20 lipca 2023 r.
Zmiana organizacji ruchu na DTŚ - 20 lipca 2023 r.


Wykonawca deklaruje zakończenie prac i przywrócenie poprzedniej stałej organizacji ruchu w tym samym dniu, czyli 20 lipca. Katowicki Inteligentny System Zarządzania Transportem ma być gotowy w IV kwartale 2023 r. Głównym celem jego wdrożenia jest wzrost atrakcyjności transportu publicznego oraz poprawa płynności ruchu w mieście.

Dalsze wykopki w Chorzowie Starym Są utrudnienia w ruchu

Może Cię zainteresować:

Dalsze „wykopki” w Chorzowie Starym. Są utrudnienia w ruchu

Autor: Redakcja

17/07/2023

Chorzów Konsultacje społeczne ws organizacji ruchu na ul Beskidzkiej

Może Cię zainteresować:

Ruch jednokierunkowy na ul. Beskidzkiej w Chorzowie? Trwają konsultacje społeczne

Autor: Redakcja

14/07/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon