Dalsze „wykopki” w Chorzowie Starym. Są utrudnienia w ruchu

W poniedziałek, 17 lipca 2023 r., rozpoczął się kolejny etap prac związanych z przebudową sieci wodociągowej w Chorzowie Starym. Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.

Dalsze wykopki w Chorzowie Starym Są utrudnienia w ruchu

Pracami związane z przebudową sieci wodociągowej, prowadzone są na zlecenie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. W tym etapie obejmują fragment jezdni ul. Mazurskiej – w rejonie budynku nr 11 oraz fragment jezdni ul. Siemianowickiej – w rejonie budynku nr 52. W związku z tym wprowadzono zmiany w organizacji ruchu:

  • - ruch pojazdów z kierunku skrzyżowania ulic Siemianowickiej, Bożogrobców i Mazurskiej w kierunku Siemianowic Śląskich poprowadzony został objazdem ulicami Kościuszki i Bojarskiego
  • - na skrzyżowaniu ulic Siemianowickiej, Bożogrobców i Mazurskiej ruch okrężny pojazdów został tymczasowo zastąpiony nowym przebiegiem drogi z pierwszeństwem przejazdu i dróg podporządkowanych. Układ dróg głównych stanowią ulice Bożogrobców i Siemianowicka (odcinek między ulicami Kościuszki i Mazurską/Bożogrobców)

Wprowadzono także kolejne zmiany w trasach przejazdu autobusów publicznej komunikacji zbiorowej. Nadal obowiązuje organizacja ruchu wprowadzona w poprzednim etapie prac, czyli:

  • zakaz ruchu w ciągu ulic Mazurskiej i Majętnego. Wprowadzone ograniczenie nie obowiązuje kierujących pojazdami, którzy muszą dojechać do posesji położonych przy tych ulicach – dojazd możliwy będzie od strony Placu Piastowskiego od strony skrzyżowania z ul. Majętnego
  • odcinkowy zakaz zatrzymywania się na zatoce postojowej zlokalizowanej w ciągu ul. Mazurskiej w rejonie budynku nr 1

Zakończenie nowego etapu robót – prowadzonych na zlecenie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. – planowane jest do końca sierpnia 2023 r.

Chorzów Konsultacje społeczne ws organizacji ruchu na ul Beskidzkiej

Może Cię zainteresować:

Ruch jednokierunkowy na ul. Beskidzkiej w Chorzowie? Trwają konsultacje społeczne

Autor: Redakcja

14/07/2023

Kolejny drogowy remont w Chorzowie Będą utrudnienia

Może Cię zainteresować:

Kolejny drogowy remont w Chorzowie. Będą utrudnienia w ruchu

Autor: Redakcja

06/07/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon