Ukradł rower i wpadł… z narkotykami. Chorzowianin może spędzić 5 lat w więzieniu

Policjanci z Chorzowa zatrzymali czterdziestolatka, który ukradł rower na jednym z parkingów. Mężczyzna wpadł... z narkotykami i grozi mu do pięciu lat więzienia. Kłopoty ma też jego znajoma, którą poprosił o przysługę.

Do zdarzenia doszło w piątek, 1 grudnia 2023 r. Do policjantów z komisariatu w Chorzowie Batorym wpłynęło zgłoszenie o kradzieży roweru z parkingu Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Racławickiej. Skierowani na miejsce kryminalni rozpoczęli działania od przejrzenia zapisu z okolicznego monitoringu.

- Okazało się, że moment kradzieży zarejestrowała jedna z kamer. Dalsza analiza posiadanego materiału naprowadziła kryminalnych na trop. Zauważyli, że złodziej chwilę wcześniej przyjechał pod pobliski market na innym rowerze i go tam pozostawił – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Jeden rower zostawił, drugim odjechał, a w domu miał narkotyki

Policjanci obserwowali miejsce i po pewnym czasie do roweru zostawionego przy markecie podeszła kobieta i chciała nim odjechać. Została zatrzymana i okazało się, że… jest poszukiwana. Dwudziestopięciolatka tłumaczył, że jej znajomy poprosił ją by w ramach przysługi odebrała rower. Mundurowi od razu pojechali złożyć wizytę jej znajomemu.

- Czterdziestolatek zupełnie się jej nie spodziewał. Od razu przyznał się do kradzieży i wskazał, gdzie aktualnie znajduje się rower. W trakcie niespodziewanej wizyty u chorzowianina policjanci znaleźli dodatkowo ponad 40 gramów środków psychoaktywnych – MDMA oraz ponad 60 gramów innych nieznanych substancji, które zostaną odpowiednio przebadane – mówi mł. asp. Karol Kolaczek.

Mężczyzna ma policyjny dozór i będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policyjny podstęp Poszukiwany sam się zgłosił

Może Cię zainteresować:

Policyjny podstęp. Poszukiwany sam się zgłosił do komisariatu… z narkotykami w kieszeni

Autor: Redakcja

06/12/2023

Odstęp 10 metrów Policyjna akcja w Chorzowie 3

Może Cię zainteresować:

Przy parkowaniu odstęp 10 metrów. Policyjna akcja w Chorzowie

Autor: Redakcja

05/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon