Przy parkowaniu odstęp 10 metrów. Policyjna akcja w Chorzowie

Parkując w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań należy zachować odstęp 10 metrów. Kierowcy często ignorują te przepisy lub o nich zapominają. W Chorzowie przypomnieli im o nich policjanci i strażnicy miejscy.

Policjanci, wraz ze strażnikami miejskimi, we wtorek, 5 grudnia 2023 r., prowadzili działania w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych w Chorzowie. Zwracali uwagę osobom parkującym swoje samochody, aby w ich rejonie zachowali odstęp 10 metrów.

Akcja rozpoczęła się o godz. 7.30 na ul. Urbanowicza, skąd – jak informują policjanci - w ostatnim czasie spływały zgłoszenia o nieprawidłowym parkowaniu. Dotyczyły kierowców, którzy przywożąc dzieci do szkoły, stawali swoje samochody bezpośrednio przed, a czasami nawet na przejściu dla pieszych.

Kierowcy ignorują przepisy. Nawet w obecności mundurowych

- Podczas inauguracji akcji niektórzy rodzice i opiekunowie nie dość, że ignorowali przepisy drogowe, to nie zwracali również uwagi na mundurowych, parkując nieprawidłowo – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Tym razem obyło się bez mandatów. Łamiący przepisy, po rozmowie z mundurowymi, otrzymali broszury informacyjne. Policjanci przypominają jednak, że parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych czy skrzyżowania jest zabronione. Może się to skończyć mandatem w wysokości 300 zł i 5 punktami karnymi.

Mundurowi z Chorzowa apelują, żeby miejsca postoju samochodów dobierać w taki sposób, aby nie utrudniać a przede wszystkim nie stwarzać zagrożenia dla pieszych oraz innych kierowców. Zaznaczają, że czasem zaparkowanie samochodu jedynie „na chwile” może przyczynić się do groźnego w skutkach zdarzenia drogowego.

W Chorzowie złapano złodzieja katalizatorów

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie złapano złodzieja katalizatorów. Zareagowała mieszkanka miasta

Autor: Redakcja

29/11/2023

Nietrzeźwy kierował ruchem w Chorzowie Bez uprawnień

Może Cię zainteresować:

Nietrzeźwy kierował ruchem w Chorzowie. W dodatku bez uprawnień

Autor: Redakcja

28/11/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon