W Chorzowie złapano złodzieja katalizatorów. Zareagowała mieszkanka miasta

Policjanci z Chorzowa zatrzymali mężczyznę, który próbował wyciąć katalizator z zaparkowanego samochodu. Kradzież się nie udała, bo mieszkanka miasta zaalarmowała mundurowych, a w ujęciu złodzieja pomógł jej syn.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (26 na 27 listopada 2023 r.). Mieszkanka jednego z bloków w Chorzowie zauważyła z okna dziwnie zachowującą się osobę. Był to ubrany na czarno mężczyzna, który majstrował coś przy samochodzie i nerwowo rozglądał się czy nikt nie nadchodzi. Kobieta zadzwoniła więc na numer alarmowy 112.

- Dyżurny chorzowskiej komendy pilnie skierował na miejsce umundurowany patrol. Gdy po chwili policjanci przyjechali na miejsce, zastali jedynie podniesiony na lewarku samochód, którego fragment rury wydechowej był przecięty – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Matka zaalarmowała policję, syn obserwował złodzieja, a policjanci go zatrzymali

Jednak w akcję włączył się także syn kobiety, która poinformowała policję. Cały czas obserwował on zdarzenie i wskazał mundurowym mężczyznę, który oddalał się między blokami. Został zatrzymany gdy próbował wsiąść do swojego samochodu. Przy sobie miał narzędzia, którymi próbował wyciąć katalizator.

- Dziękujemy mieszkance naszego miasta i jej synowi na za wzorowe zachowanie w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Taka postawa jest godna naśladowania i pokazuje, że nie ma akceptacji na popełnianie przestępstw – podkreślają policjanci.

Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec Chorzowa, w wieku 42 lat. We wtorek, 28 listopada 2023 r., usłyszał zarzut usiłowania kradzieży i grozi mu do 5 lat więzienia.

Nietrzeźwy kierował ruchem w Chorzowie Bez uprawnień

Może Cię zainteresować:

Nietrzeźwy kierował ruchem w Chorzowie. W dodatku bez uprawnień

Autor: Redakcja

28/11/2023

Znieważyli flagę i wdarli się do budynku USC

Może Cię zainteresować:

„Świętowali” rocznicę odzyskania niepodległości. Znieważyli flagę i wdarli się do budynku USC

Autor: Redakcja

14/11/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon