Nietrzeźwy kierował ruchem w Chorzowie. W dodatku bez uprawnień

Prawie promil alkoholu w organizmie miał „pomagać” w kierowaniu ruchem. Nietrzeźwy pracownik bez uprawnień został zatrzymany przez chorzowskich policjantów.

fot. KMP w Chorzowie
Nietrzeźwy kierował ruchem w Chorzowie Bez uprawnień

Trwa przebudowa ul. Truchana w Chorzowie. W związku z tym ruch odbywa się tam wahadłowo i ruchem kierują pracownicy wykonawcy inwestycji. Okazało się, że tym razem kierowała nim, delikatnie mówiąc, nieodpowiednia osoba.

- Dzisiaj rano (28 listopada 2023 r. - red.), podczas oczekiwania na możliwość pokonania zwężenia, patrol drogówki zwrócił uwagę na osobę kierującą ruchem. Mężczyzna swoim zachowaniem wręcz utrudniał poruszanie się pojazdów – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Mundurowi postanowili więc sprawdzić kierującego ruchem na przebudowywanej ulicy. Okazało się, że mężczyzna, w wieku 48 lat, nie ma odpowiedniego przeszkolenia i ma prawie promil alkoholu w organizmie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Generalnym wykonawcą przebudowy ul. Truchana w Chorzowie jest firma Silesia Invest z Gliwic. Ta sama, która odpowiadała za przebudowę ul. 3 Maja. Tamta inwestycja była opóźniona o ponad rok.

Kolejne prace drogowe w Chorzowie Zamknięto skrzyżowanie

Może Cię zainteresować:

Kolejne prace drogowe w centrum Chorzowa. Zamknięto skrzyżowanie

Autor: Redakcja

20/11/2023

Chorzow ulica truchana

Może Cię zainteresować:

Dodatkowa kasa na przebudowę ul. Truchana w Chorzowie. Kiedy ruszą prace?

Autor: Maciej Poloczek

14/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon