Tragedia była blisko. Niebezpieczna sytuacja na drodze. Zobaczcie nagranie z Chorzowa

Starszy kierowca nie zauważył czerwonego świtała i zderzył się z innym samochodem na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Nowej w Chorzowie. Niewiele brakowało, by poszkodowani został piesi na przejściu. Policja opublikowała nagranie z miejskiego monitoringu.

Chorzów Tragedia była blisko Niebezpieczna sytuacja na drodze

Do zdarzenia doszło w piątek, 4 sierpnia 2023 r., tuż przed południem. Kierowca Nissana, w wieku 79 lat, wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie ulic Katowickiej i Nowej w Chorzowie i zderzył się z inną osobówką. Kierowca przyznał, że „zamyślił się i nie zauważył czerwonego światła”.

Starszy kierowca wjechał na czerwonym. Mogło dojść do poważnego wypadku

Uszkodzone zostały jedynie dwa pojazdy, więc zdarzenie można było zakwalifikować jako wykroczenie. Jednak policjanci postanowili szczegółowo przeanalizować całą sytuację i skorzystali z nagrania monitoringu miejskiego.

- Okazało się, że 79-letni kierowca Nissana faktycznie wjechał na skrzyżowanie, kiedy już jakiś czas sygnalizator wyświetlał czerwony kolor. Choć prędkość samochodów nie była duża, to w wyniku zderzenia Nissan zmienił kierunek jazdy i przejechał tuż obok przechodzących w tym czasie przez „zebrę” pieszych – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Niewiele brakowało, a doszłoby do poważnego wypadku (co można zobaczyć na opublikowanym nagraniu). Chorzowianin dostał mandat w wysokości 1,5 tys. zł i 10 punktów karnych.

Nastolatek z Chorzowa oszukiwał na internetowych aukcjach

Może Cię zainteresować:

Nastolatek z Chorzowa oszukiwał na internetowych aukcjach. Wpadł w Siemianowicach Śląskich

Autor: Redakcja

09/08/2023

Bandycki napad w Chorzowie Zatrzymano dwóch braci

Może Cię zainteresować:

Bandycki napad w Chorzowie. Zatrzymano dwóch braci

Autor: Redakcja

09/08/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon