Bandycki napad w Chorzowie. Zatrzymano dwóch braci

Najpierw pobili i okradli przypadkowego mężczyznę, później w ruch poszła metalowa rurka. Szybko zareagował jednak patrol chorzowskiej drogówki i dwóch braci bandytów trafiło za kratki. Jeden zresztą już dawno powinien siedzieć.

fot. KMP w Chorzowie
Bandycki napad w Chorzowie Zatrzymano dwóch braci

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (5 sierpnia 2023 r.) w godzinach wieczornych. Policjanci otrzymali zgłoszenie o bójce kilku osób na ul. Lompy w Chorzowie. Na miejsce skierowano patrol drogówki, gdzie mundurowi zauważyli trójkę mężczyzn.

- Jeden z nich atakował pozostałych metalową rurką. Natychmiast obezwładnili agresora – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Młodzi mężczyźni napadli w Chorzowie na 52-latka

Poszkodowani wskazali, że niedaleko znajduje się jeszcze jeden mężczyzna, który na nich napadł. Po krótkim pościgu także on został zatrzymany. Policjanci ustalili, że początek tego zajścia miał miejsce na sąsiedniej ul. Sienkiewicza.

- Młodzi mężczyźni zaczepili 52-latka, a po chwili, bijąc go i kopiąc, ukradli jego saszetkę. Pokrzywdzony zawołał będącego w pobliżu kolegę i oboje ruszyli za agresorami. W trakcie próby odzyskania swoich rzeczy, zostali zaatakowani metalową rurką – dodaje mł. asp. Karol Kolaczek.

Zatrzymani to bracia w wieku 20 i 26 lat. Okazało się, że starszy z nich był poszukiwany do odbycia kary 5 lat pozbawienia wolności. Wyrok również dotyczył rozboju, ale z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Bandyci zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

Chorzowianin pobił przypadkowych przechodniów później groził policjantom

Może Cię zainteresować:

Chorzowianin pobił przypadkowych przechodniów, później groził policjantom

Autor: Redakcja

08/08/2023

Pyton w chorzowskiej toalecie Miał 25 m długości

Może Cię zainteresować:

Pyton w chorzowskiej toalecie. Miał 2,5 m długości!

Autor: Maciej Poloczek

02/08/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon