Chorzowianin pobił przypadkowych przechodniów, później groził policjantom

Dwóch agresywnych mężczyzn w środku dnia zaatakowało przypadkowych przechodniów w centrum Chorzowa. Jednego z nich udało się zatrzymać, a podczas interwencji groził policjantom. Dwudziestopięciolatek usłyszał już kilka zarzutów i na razie ma policyjny dozór.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzowianin pobił przypadkowych przechodniów później groził policjantom

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 30 lipca 2023 r., tuż po godz. 13.00. Dyżurny z chorzowskiej „dwójki” odebrał zgłoszenie dotyczące agresywnych mężczyzn, którzy w okolicach Centrum Przesiadkowego przy Rynku mieli pobić przypadkowych przechodniów.

„Bohater” uciekał przed policjantami. Później im groził i... pluł

Na miejsce udał się parol policji. Mundurowi potwierdzili, że kobieta i mężczyzna zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn i odnieśli powierzchowne obrażenia. Podczas rozmowy z policjantami poszkodowany zauważył jednego z napastników. Ten na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać.

- Po krótkim pościgu dwudziestopięciolatek z Chorzowa został zatrzymany. Był agresywny wobec policjantów, pluł w ich kierunku i groził im. Dodatkowo chorzowscy kryminalni ustalili, że oprócz kopnięć i uderzeń zadanych poszkodowanym, zatrzymany rzucał w nich butelkami – na szczęście niecelnie – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów, w tym: pobicie, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariusza. Chorzowska prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt wobec zatrzymanego, ale sąd zastosował tylko policyjny dozór. Agresywnemu chorzowianinowi grozi do trzech lat więzienia.

Zaginęła mieszkanka Chorzowa To Liudmyla Rudnytska

Może Cię zainteresować:

Zaginęła mieszkanka Chorzowa. To Liudmyla Rudnytska

Autor: Redakcja

04/08/2023

Pyton w chorzowskiej toalecie Miał 25 m długości

Może Cię zainteresować:

Pyton w chorzowskiej toalecie. Miał 2,5 m długości!

Autor: Maciej Poloczek

02/08/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon