Pyton w chorzowskiej toalecie. Miał 2,5 m długości!

W toalecie jednego z mieszkań w Chorzowie znaleziono pytona. Zwierzę miało około 2,5 metra długości. Interweniowała Straż Miejska i specjalistyczna firma zajmująca się odłowem egzotycznych zwierząt.

W miniony piątek, 28 lipca 2023 r. dyżurny Straży Miejskiej w Chorzowie otrzymał niecodzienne zgłoszenie. Poinformowano, że w toalecie jednego z mieszkań przy ul. Karola Miarki 13a znajduje się pyton, który ma około 2,5 metra długości.

Pyton w toalecie. Sąsiedzka wizta?

Na miejsce udał się patrol strażników, którzy potwierdzili zgłoszenie. Funkcjonariusze wezwali firmę specjalistyczną zajmującą się odłowem egzotycznych zwierząt. Chorzowski pyton trafił tymczasowo do Pogotowia Leśnego w Mikołowie. Teraz strażnicy wyjaśniają skąd pyton w toalecie.

- Wąż prawdopodobnie przywędrował rurami kanalizacyjnymi z innego mieszkania – informują w chorzowskiej Straży Miejskiej.

Chorzowscy strażnicy miejscy nie podają jaki to gatunek pytona, a rozróżnia się ich ponad 40. Za gatunek najdłuższego węża na świecie uważany jest pyton siatkowy, który może dorastać do 6 metrów i osiągać 100 kilogramów wagi. Z kolei pyton malutki osiąga zaledwie 40-50 centymetrów długości. Pytony żywią się ssakami, płazami, ptakami, jak również innymi gadami. Swoje ofiary uśmiercają poprzez duszenie, a następnie połykają.

Alkomat w Straży Miejskiej

Może Cię zainteresować:

W siedzibie chorzowskiej Straży Miejskiej działa samoobsługowy alkomat

Autor: Maciej Poloczek

18/01/2022

Małe smoki z chorzowskiego zoo To agamy kołnierzaste

Może Cię zainteresować:

Małe smoki z chorzowskiego zoo. To agamy kołnierzaste

Autor: Redakcja

24/07/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon