Teatr Rozrywki poszukuje młodych i zdolnych. Ruszył casting do musicalu „School of Rock”

W przyszłym roku na scenie chorzowskiego Teatru Rozrywki wystawiony zostanie musical „School of Rock”. Przygotowania do premiery już ruszyły, ale poszukiwani są jeszcze młodzi i zdolni.

fot. FB/School of Rock the Musical
Teatr Rozrywki poszukuje młodych i zdolnych Ruszył casting do musicalu School of Rock

Musical „School of Rock” powstał na podstawie filmu o tym samym tytule z 2003 r., gdzie w roli głównej wystąpił Jack Black. Swoją światową premierę miał w grudniu 2015 r. na Broadwayu, a niecały rok później trafił na West End. W Teatrze Rozrywki od czerwca 2024 r. i będzie to kolejna polska prapremiera na chorzowskiej scenie.

- Musical „School of Rock” w reżyserii Jacka Mikołajczyka, z energetyczną, rockową muzyką Andrew Lloyda Webbera, tekstami Glenna Slatera, z zabawnym librettem Juliana Fellowesa. Na scenie utalentowane dzieci, które pokażą czym jest eksplozja młodego rocka. To prawdziwe show, wielokrotnie nagradzane i doceniane przez publiczność na całym świecie! - podkreślają w chorzowski teatrze.

Poszukiwane dzieci utalentowane muzycznie i aktorsko

Najpierw trzeba jednak te utalentowane dzieci znaleźć. Ogłoszono więc casting do nowej produkcji na chorzowskiej scenie. Poszukiwane są dzieci w wieku 9-13 lat, które posiadają umiejętności wokalne, aktorskie i taneczne oraz potrafią, w zakresie podstawowym, grać na jakimś instrumencie. W przypadku głównych ról to konkretne instrumenty: Zack – gitara, Kate – gitara basowa/wiolonczela, Lawrence – pianino/klawisze, Freddie – perkusja.

Casting składa się z dwóch etapów. Pierwszy to precasting online – należy nagrać próbny materiał (szczegóły na stronie internetowej Teatru Rozrywki) i wysłać go do 8 września 2023 r. na adres casting@teatr-rozrywki.pl. Dzieci, które zostaną zakwalifikowane do dalszego etapu zostaną zaproszone do udziału w przesłuchaniach scenicznych z udziałem dyrekcji teatru i realizatorów.

Musical School of Rock trafi na deski Teatru Rozrywki

Może Cię zainteresować:

Musical „School of Rock” trafi na deski Teatru Rozrywki

Autor: Maciej Poloczek

06/06/2023

Usłysz orkiestrę w parku czyli wakacyjne koncerty w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

„Usłysz orkiestrę w parku!”, czyli wakacyjne koncerty w Parku Śląskim. Wystąpią artyści Teatru Rozrywki

Autor: Maciej Poloczek

20/06/2023

Teatr Rozrywki Tootsie

Może Cię zainteresować:

Z Broadwayu do Chorzowa. Polska prapremiera musicalu „Tootsie” w Teatrze Rozrywki

Autor: Maciej Poloczek

16/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon