Tani węgiel w Chorzowie. PGM zaktualizował listę pozytywnie zweryfikowanych wniosków

Od końca listopada w Chorzowie można już kupować węgiel po preferencyjnej cenie. W czwartek, 15 grudnia 2022 r., Zakład Komunalny PGM Chorzów opublikował zaktualizowaną listę pozytywnie zweryfikowanych wniosków.

fot. pixabay.com
Węgiel

Wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie w Chorzowie przyjmowane są od 14 listopada 2022 r. Zajmuje się tym Zakład Komunalny PGM Chorzów i można je składać w siedzibie zakładu przy ul. Bałtyckiej 8 w Chorzowie oraz w sześciu Biurach Obsługi Mieszkańców znajdujących się na terenie miasta i przez ePUAP.

Do zakupu taniego węgla uprawnione są gospodarstwa domowe, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Jedno gospodarstwo może kupić w sumie 3 tony węgla po preferencyjnej cenie

Koszt tony węgla po preferencyjnej cenie to 2 tys. zł brutto. Jedno gospodarstwo domowe jest uprawnione do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 r. oraz kolejnej 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. W czwartek, 15 grudnia 2022 r., ZK PGM Chorzów opublikował zaktualizowaną listę pozytywnie zweryfikowanych wniosków na zakup węgla.

- Osoby, które posiadają pozytywnie rozpatrzony wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego, proszone są o kontakt ze składem węgla mieszczącym się w Chorzowie przy ulicy Kluczborskiej 39, tel. 508 643 674 (strona internetowa www.zibiwegiel.pl) – informują w PGM Chorzów.

Za węgiel można zapłacić wyłącznie w składzie, a transport leży po stronie kupującego. Każdy we własnym zakresie zamawia usługę dowozu węgla i opłaca ją. Istnieje możliwość skorzystania z transportu, którym dysponuje skład węgla.

Chorzów Gałeczki 59

Może Cię zainteresować:

Mieszkania w miejscu dawnej piekarni Gigant w Chorzowie? Jest wniosek dewelopera

Autor: Maciej Poloczek

13/12/2022

Chorzów

Może Cię zainteresować:

Rozmowy o rewitalizacji Chorzowa. Urzędnicy zapraszają na spotkania

Autor: Redakcja

07/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon