Mieszkania w miejscu dawnej piekarni Gigant w Chorzowie? Jest wniosek dewelopera

Na Klimzowcu w Chorzowie planowana jest kolejna inwestycja mieszkaniowa. Wielorodzinny budynek ma powstać w miejscu dawnej piekarni Gigant, ale na inwestycję muszą się zgodzić miejscy radni. Wnioskiem dewelopera zajmą się na najbliższej sesji Rady Miasta, którą zaplanowano na czwartek, 15 grudnia 2022 r.

fot. Google
Chorzów Gałeczki 59

Budowa planowana jest przy ul. ks. Jana Gałeczki 59, obok ronda Klimzowiec. Kiedyś w tym miejscu działała piekarnia Gigant, a część działek zgodnie z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod usługi i produkcję.

Zgodnie z ustawą o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, czyli tzw. lex deweloper można w takim miejscu budować mieszkania, ale zgodę na to musi wyrazić Rada Miasta.

Na chorzowskim Klimzowcu może powstać 80 nowych mieszkań

Deweloper planuje zbudować na Klimzowcu sześciokondygancyjny budynek wielorodzinnny z garażem wielostanowiskowym oraz częścią usługowo handlową. Ma się w nim znaleźć od 25 do 80 mieszkań, a ich powierzchnia użytkowa ma wynosić od 1800 do 4000 m². Z kolei powierzchnia przeznaczona pod działalność handlowo-usługową nie więcej niż 20% powierzchni użytkowej mieszkań.

- Lokalizacja inwestycji mieszkaniowej na przedmiotowym terenie stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowania na zabudowę mieszkaniową na terenie miasta Chorzów. Inwestycja stanowi kontynuację dla istniejącej przy ul. ks. Jana Gałeczki zabudowy mieszkaniowej – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Teren, na którym planowana jest budowa budynku mieszkalnego, obecnie wykorzystywany jest jako teren związany z usługami i produkcją. Częściowo zabudowany budynkiem przewidzianym do przebudowy, są tam też garaże przewidziane do wyburzenia.

AKTUALIZACJA, 15.12.2022:

Chorzowscy radni zgodzili się na lokalizację inwestycji mieszkaniowej przy ul. ks. Jana Gałeczki 59 w Chorzowie. Za było 16 radnych, przeciw 1, od głosu wstrzymało się 2.

Wizualizacja osiedla Targowa

Może Cię zainteresować:

ATAL pokazuje wizualizacje osiedla przy Targowej, na terenach byłego OPT, tuż przy Parku Śląskim

Autor: Katarzyna Pachelska

12/12/2022

Wizualizacje osiedla na terenie rzeźni w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Osiedle mieszkaniowe na terenie byłej rzeźni w Chorzowie. Radni zezwolili na budowę

Autor: Maciej Poloczek

28/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon