Rozmowy o rewitalizacji Chorzowa. Urzędnicy zapraszają na spotkania

Urzędnicy z Chorzowa zapraszają na spotkania dotyczące Gminnego Programu Rewitalizacji. Pierwsze z nich odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 12 grudnia 2022 r.

Chorzów

Mieszkańcy Chorzowa będą się mogli podzielić z przedstawicielami miasta i firmy Delta Partner swoim zdaniem na temat obszarów zdegradowanych, czyli – jak tłumaczą urzędnicy – terenów, gdzie ma miejsce koncentracja negatywnych zjawisk społecznych. W szczególności dotyczy to bezrobocia, ubóstwa, przestępczości, niskiego poziomu edukacji lub kapitału społecznego, a także niewystarczającego poziomu uczestnictwa w życiu publicznym i kulturalnym.

- Przekazane informacje posłużą do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji, dokumentu umożliwiającego planowanie i prowadzenie procesu rewitalizacji, a także możliwości ubiegania się o finansowe środki zewnętrzne na projekty ujęte w Programie. Znajdą się w nim informacje o działaniach, jakie należy podjąć,by rozwiązać zdiagnozowane problemy lub przynajmniej zmniejszyć ich natężenie – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Chorzów.

Zaplanowano dwa spotkania z mieszkańcami Chorzowa. Pierwsze odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 12 grudnia 2022 r., o godzinie 17.00 przy ul. Wolności 3 (CUMA). Kolejne zaplanowano na 9 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 przy ul. 3 Maja 18 (CIS). Miasto planuje także przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących programu rewitalizacji.

Chorzów Kolej Plus

Może Cię zainteresować:

Kolej Plus w Chorzowie. Nowe połączenie przez Batory

Autor: Maciej Poloczek

06/12/2022

Roboty drogowe

Może Cię zainteresować:

Kolejny etap remontu ul. Nowej w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

06/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon