Kolejny etap remontu ul. Nowej w Chorzowie

Remonty ulic w Chorzowie nie ustają. W środę, 7 grudnia 2022 r., rozpoczyna się kolejny etap prac na ul. Nowej – informują w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów.

Roboty drogowe

Remont ul. Nowej w Chorzowie rozpoczął się w połowie listopada. Pierwszy etap objął odcinek o długości ok. 160 metrów - od skrzyżowania z ul. Kruszcową w kierunku ul. Skłodowskiej-Curie. Kolejny rozpocznie się w środę, 7 grudnia 2022 r., i obejmie odcinek o długości ok. 200 metrów – od wjazdu na teren firmy Alstom Konstal w kierunku ul. Katowickiej.

- Ze względu na zakres prowadzonych robót oraz konieczność utrzymania dojazdu do firm przy ul. Nowej wyłączona z ruchu zostanie połowa jezdni. Na zwężonym odcinku jezdni wprowadzony zostanie wahadłowy ruch pojazdów sterowany sygnalizacja świetlną – informują w MZUiM Chorzów.

W środę otwarty zostanie przejazd przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Nowej. Zlikwidowane zostaną więc objazdy wyznaczone na czas realizacji pierwszego etapu prac oraz przywrócona zostanie stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Nowej. Prace w drugim etapie mają potrwać do końca roku.

Chorzów ul Nowa

Może Cię zainteresować:

Rusza remont ul. Nowej w Chorzowie

Autor: Redakcja

14/11/2022

Chorzów ul Katowicka

Może Cię zainteresować:

Przebudowa ul. Katowickiej w Chorzowie. Rusza I etap prac

Autor: Maciej Poloczek

29/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon