Przebudowa ul. Katowickiej w Chorzowie. Rusza I etap prac

W czwartek, 1 grudnia 2022 r., rozpocznie się pierwszy etap prac związanych z przebudową ul. Katowickiej w Chorzowie – podał Miejski Zarząd Ulic i Mostów. W związku z tym zamknięta zostanie część ul. Krakusa.

Chorzów ul Katowicka

Ul. Katowicka w Chorzowie (część drogi krajowej 79) zostanie przebudowana na odcinku od estakady do skrzyżowania z ul. 3 Maja. W ramach tej inwestycji zaplanowano m.in. rozbudowę skrzyżowania z ul. Krakusa (powstanie przedłużenie ul. Krakusa, która pozwoli na lepsze skomunikowanie pohutniczych terenów i lepszy dojazd do Muzeum Hutnictwa) oraz budowę przejścia podziemnego.

W związku z przebudową ul. Katowickiej zamknięta zostanie ul. Krakusa

Jak podał Miejski Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie w czwartek, 1 grudnia 2022 r., rozpocznie się pierwszy etap prac związanych z przebudową ul. Katowickiej. W związku z tym zamknięta zostanie ul. Krakusa – na odcinku od ul. Katowickiej do wjazdu na basen.

- Dojazd do ul. Krakusa będzie się odbywał ulicami 3-go Maja oraz Floriańską, natomiast do ul. Katowickiej – ul. Floriańską i 3-go Maja – informują w MZUiM Chorzów.

To kolejna w Chorzowie wspólna inwestycja miasta i spółki Tramwaje Śląskie. Poza układem drogowym na tym odcinku ul. Katowickiej przebudowane zostanie także torowisko tramwajowe. Będzie przesunięte w kierunku wschodnim (bliżej terenów przemysłowych), co wymaga budowy nowego muru oporowego. Na wysokości placu Powstańców Śląskich powstanie także zintegrowany przystanek autobusowo-tramwajowy.

Chorzów ul Katowicka

Może Cię zainteresować:

Ulica Katowicka w Chorzowie zostanie przebudowana. Podpisano umowę

Autor: Maciej Poloczek

15/06/2022

Chorzów Katowicka Metalowców przebudowa

Może Cię zainteresować:

Nowy węzeł komunikacyjny przy ul. Katowickiej i Metalowców. Jak będzie wyglądać?

Autor: Maciej Poloczek

02/11/2021

Chorzów Urząd Miasta

Może Cię zainteresować:

Budżet Chorzowa 2023. Blisko 100 mln zł deficytu!

Autor: Maciej Poloczek

28/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon