Ulica Katowicka w Chorzowie zostanie przebudowana. Podpisano umowę

Zintegrowany przystanek, przejście podziemne czy lepszy dojazd do terenów przemysłowych – podpisano umowę na przebudowę ul. Katowickiej w Chorzowie. Nowy węzeł komunikacyjny powstanie w rejonie Muzeum Hutnictwa.

fot. Tymoteusz Staniek
Chorzów ul Katowicka

Ulica Katowicka w Chorzowie zostanie przebudowana na odcinku od estakady do ul. 3 Maja. Zaplanowano m.in. przebudowę dwóch skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, przebudowę układu torowego i lepsze skomunikowanie znajdujących się tam terenów przemysłowych. W rejonie ulic Metalowców i Krakusa powstanie zintegrowany przystanek „Królewska Huta”.

- Ta inwestycja podwyższy wartość terenów poprzemysłowych, na których powstaną nowe miejsca pracy, nowe zakłady, nowe fabryki i firmy produkcyjne, ale też usługowe - podkreśla Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Prace na ul. Katowickiej mają się rozpocząć w ciągu miesiąca

Inwestycję zrealizuje firma Silesia Invest z Gliwic. Umowę w tej sprawie podpisano w środę, 15 czerwca 2022 r. Wartość prac to blisko 45 mln zł. Większość to środki zewnętrzne - 30 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, a 5 mln zł z funduszy unijnych.

- Planujemy wejście na budowę w ciągu miesiąca. Obecnie, wspólnie z miastem, zajmiemy się opracowaniem projektów organizacji ruchu, żeby maksymalnie ograniczyć utrudnienia - mówi Jarosław Szmitka, prezes firmy Silesia Invest.

Będzie to kolejna przebudowa na ulicach Chorzowa, co będzie się wiązać z kolejnymi utrudnieniami dla kierowców. Urzędnicy zapewniają jednak, że do końca czerwca zakończą się roboty budowlane na ul. Powstańców i ul. Hajduckiej.

Z kolei na ulicy 3 Maja, na odcinku od ul. Floriańskiej do ul. Katowickiej, 16 czerwca przywrócony będzie ruch dwukierunkowy. Wszystkie prace mają się tam zakończyć za pół roku.

Chorzów ul 3 Maja

Może Cię zainteresować:

Zmiany na remontowanej ul. 3 Maja w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

15/06/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon