Zmiany na remontowanej ul. 3 Maja w Chorzowie

Przedłużająca się przebudowa ul. 3 Maja w Chorzowie to utrapienie dla kierowców i pieszych. Teraz będzie trochę lżej. Na kolejny jej odcinku przywrócony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów.

fot. FB/Marcin Michalik
Chorzów ul 3 Maja

Na ul. 3 Maja w Chorzowie chyba widać już światełko w tunelu. Jak informuje chorzowski MZUiM w czwartek, 16 czerwca 2022 r., na odcinku między ulicami Katowicką i Floriańską przywrócony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów.

Otwarte zostanie także połączenie ul. Floriańskiej z ul. 3 Maja. Z kolei na ul. Miechowickiej przywrócony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (z kierunku ul. 3 Maja w kierunku ul. Katowickiej).

Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa, w mediach społecznościowych dodał, że we wczoraj (14 czerwca) przeprowadzono ostanie prace na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Floriańskiej, a dziś „czeka nas wielkie sprzątanie”.

Kiedy koniec wszystkich prac na ul. 3 Maja w Chorzowie?

Przebudowa ul. 3 Maja jednak jeszcze się nie kończy. Prace trwają na odcinku między ulicami Floriańską i Składową. Jak długo jeszcze?

- Według ostatnich informacji od wykonawcy, firmy Silesia Invest z Gliwic, prace w części tramwajowej maja się zakończyć dopiero w listopadzie. Będziemy jednak naciskać na wykonawcę, żeby ruch tramwajów przywrócić jak najszybciej – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Czy wobec tego wszystkie prace na ul. 3 Maja zakończą się jeszcze w tym roku, jak deklarują władze Chorzowa? Oby! Choć i tak będzie to z rocznym opóźnieniem.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon