Szykujcie się na korki większe niż zwykle! Zamkną skrzyżowanie w centrum Chorzowa

W Chorzowie kierowcy lekko nie mają. A od poniedziałku, 20 marca 2023 r., będzie gorzej. Nie tylko rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Katowickiej, ale także kolejny etap likwidacji przejazdu kolejowego na ul. Strzelców Bytomskich. Oznacza to duże utrudnienia w ruchu.

fot. Maciej Poloczek
Chorzów Skrzyżowanie Truchana i Strzelców Bytomskich

Jak informują w Urzędzie Miasta Chorzów w poniedziałek, 20 marca 2023 r., około godz. 9.00 rozpocznie się realizacja kolejnego etapu zadania „Likwidacja przejazdu kolejowego położonego w ciągu ulicy Strzelców Bytomskich w Chorzowie”.

Zamkną skrzyżowanie ul. Strzelców Bytomskich i ul. Truchana w Chorzowie

- Ze względu na zakres i technologię prowadzonych robót zostanie zamknięte dla ruchu skrzyżowanie ul. Strzelców Bytomskich z ul. Truchana – informują w chorzowskim magistracie.

Zaplanowano objazd, który będzie prowadził ulicami Mielęckiego i Chrobrego. Ten etap prac ma zostać zrealizowany do końca lipca 2023 r.

Utrudnienia na ul. Katowickiej w Chorzowie

Przypominamy, że w poniedziałek, 20 marca 2023 r., w Chorzowie rozpocznie się także kolejny etap przebudowy ul. Katowickiej. W związku z zaplanowanymi pracami na odcinku od ul. Krakusa do ul. 3 Maja zostanie zwężona jezdnia. Zarówno w kierunku Katowic, jak i Bytomia ruch będzie się odbywał po jednym pasie.

Wprowadzony będzie także zakaz skrętu w lewo z kierunku ul. Katowickiej (relacja z Katowic) w kierunku ul. 3 Maja. Będzie również nowy podział pasów ruchu na wlocie ul. Katowickiej (relacja z Bytomia) na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja. Lewy pas ruchu będzie służył do jazdy na wprost, prawy umożliwi skręt w prawo wszystkim pojazdom w kierunku ul. 3 Maja oraz jazdę na wprost pojazdom publicznej komunikacji miejskiej.

Chorzów Przebudowa ul Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Znów będą korki! Kolejny etap prac na ul. Katowickiej w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

15/03/2023

Postęp prac przy przebudowanie linii kolejowej 131

Może Cię zainteresować:

Nowy wiadukt, przystanek i przejście dla pieszych. Postępy prac na linii kolejowej 131 w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

15/11/2022

Chorzow ulica truchana

Może Cię zainteresować:

Dodatkowa kasa na przebudowę ul. Truchana w Chorzowie. Kiedy ruszą prace?

Autor: Maciej Poloczek

14/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon