Znów będą korki! Kolejny etap prac na ul. Katowickiej w Chorzowie

W poniedziałek, 20 marca 2023 r., rozpocznie się kolejny etap prac na ul. Katowickiej w Chorzowie – podał chorzowski magistrat. Kierowcy muszą się przygotować na korki.

Chorzów Przebudowa ul Katowickiej

W tym etapie prac jezdnia ul. Katowickiej zostanie zwężona na odcinku od ul. Krakusa do ul. 3 Maja.

- Ruch pojazdów - zarówno do Katowic, jak i do Bytomia - odbywać się będzie jednym pasem ruchu w każdym z kierunków – informują w Urzędzie Miasta Chorzów.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Katowickiej w Chorzowie

To oznaczać będzie spore korki. W związku z tym, by utrzymać „możliwie wysoką przepustowość” ul. Katowickiej i zapewnić bezpieczeństwo na drodze, wprowadzone zostaną jeszcze inne zmiany w organizacji ruchu:

  • zakaz skrętu w lewo z kierunku ul. Katowickiej (relacja z Katowic) w kierunku ul. 3 Maja
    Rozwiązanie to ma na celu ograniczenie możliwości blokowania przejazdu pojazdów poruszających się na wprost w kierunku Bytomia przez kolejkę pojazdów oczekujących na skręt w lewo w kierunku ulicy 3 Maja. Dojazd do ulicy 3 Maja możliwy będzie wyznaczonym objazdem prowadzonym ulicami Katowicką, Krzyżową, Łagiewnicką i Miarki.
  • nowy podział pasów ruchu na wlocie ul. Katowickiej (relacja z Bytomia) na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja
    Lewy pas ruchu będzie służył do jazdy na wprost, prawy umożliwi skręt w prawo wszystkim pojazdom w kierunku ul. 3 Maja oraz jazdę na wprost pojazdom publicznej komunikacji miejskiej. Rozwiązanie to ułatwi przejazd pojazdów komunikacji zbiorowej w kierunku Katowic oraz zminimalizuje konieczność zmieniania pasów ruchu przed strefą prowadzonych robót.

Zakończenie tego etapu prac planowane jest – jak informują w chorzowskim magistracie - w czwartym kwartale 2023 r. Cała inwestycja zgodnie z umową powinna być gotowa do końca 2024 r.

Chorzów Przebudowa ul Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Pierwsze opóźnienia przy przebudowie ul. Katowickiej w Chorzowie. Będzie powtórka z ul. 3 Maja?

Autor: Maciej Poloczek

09/02/2023

Chorzów Katowicka Metalowców przebudowa

Może Cię zainteresować:

Nowy węzeł komunikacyjny przy ul. Katowickiej i Metalowców. Jak będzie wyglądać?

Autor: Maciej Poloczek

02/11/2021

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon