Służbę w chorzowskiej policji rozpoczął… nowy Sznupek

Sznupek, czyli maskotka śląskiej policji, ma już ponad 20 lat. Doczekał się więc odświeżonego wizerunku, a nowy Sznupek rozpoczął właśnie służbę w chorzowskiej policji.

fot. KMP w Chorzowie
Nowy Sznupek już na służbie w Chorzowie

Sznupek przyszedł na świat 5 grudnia 2003 roku w Katowicach. Wtedy odbył się finał konkursu na który nadesłano ponad 350 prac z propozycją wizerunku maskotki śląskich policjantów. Psa o imieniu Sznupek zaproponowała Jolanta Okrzesik, wówczas uczennica gimnazjum w Bieruniu. Imię policyjnej maskotki pochodzi od słowa „sznupać”, które po śląsku oznacza „szukać” (choć także wciąganie tabaki).

- Sznupek pomaga w spotkaniach z najmłodszymi, aby łatwiej przyswoić zasady prawidłowego zachowania w życiu codziennym i sytuacjach zagrożenia. Wizyty Sznupka wzbudzają uśmiech i sympatię, co pozwala na łatwiejsze nawiązanie kontaktu z dziećmi – podkreślają w chorzowskiej komendzie policji.

Sznupek zyskał odświeżony wizerunek

Po 20 latach Sznupek zyskał odświeżony wizerunek. Jak informują śląscy policjanci jego aktualny wygląd wprowadza nowe elementy kolorystyczne, które sprawiają, że jest on bardziej nowoczesny i przystosowany do wymagań dzisiejszych czasów.

Z początkiem 2024 r. nowy Sznupek rozpoczął także służbę w chorzowskiej policji. Nowa maskotka trafiła do komendy przy ul. Legnickiej dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Chorzów i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Od lat Sznupek jest maskotką Śląskiej policji. Do jego zadań należy pomoc w nauce zasad bezpieczeństwa oraz kształtowanie odpowiednich postaw wśród najmłodszych. Dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu chorzowska komenda otrzymała nową maskotkę. - Policyjny pies Sznupek w nowej wersji nie może się już doczekać spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta – podkreślają mundurowi.

Chorzow zatrzymani

Może Cię zainteresować:

Siedmioro poszukiwanych z Chorzowa zatrzymanych w cztery godziny

Autor: Redakcja

03/01/2024

Sylwester chorzow pijana matka 02

Może Cię zainteresować:

Chorzów. Uczestniczka sylwestrowej zabawy przy Stadionie Śląskim upiła się i leżała na trawniku. Towarzyszący jej 6-letni syn był przerażony

Autor: Katarzyna Pachelska

01/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon