Chorzów. Uczestniczka sylwestrowej zabawy przy Stadionie Śląskim upiła się i leżała na trawniku. Towarzyszący jej 6-letni syn był przerażony

Sylwester Polsatu przy Stadionie Śląskim dla 39-letniej kobiety okazał się zbyt szampański. Kompletnie pijana kobieta leżała na trawniku, a przy niej stał jej przerażony 6-letni syn. Dziecku pomogli policjanci z Katowic.

W sylwestrowy wieczór, 31 grudnia 2023 r., około godz. 20.00 do policjantów z katowickiego oddziału prewencji policji, pełniących służbę podczas plenerowej imprezy sylwestrowej w Chorzowie przy Stadionie Śląskim, podeszła zaniepokojona kobieta.

Kompletnie pijana matka 6-letniego chłopca leżała na trawniku

Uczestniczka wydarzenia powiadomiła policjantów, że na trawniku leży kompletnie pijana kobieta, która ma "pod opieką" kilkuletnie dziecko. Policjanci od razu ruszyli na pomoc dziecku i jego nieodpowiedzialnej matce.

- Maluch był kompletnie przerażony zaistniałą sytuacją. Głośna impreza, obok leżąca na ziemi matka, z którą nie ma kontaktu, spowodowały, że chłopiec wpadł w panikę. Był cały zapłakany, wystraszony i zmarznięty - relacjonują policjanci.

Stróże prawa zaopiekowali się maluchem. Uspokoili go, wytłumaczyli mu, że nic mu nie grozi i posadzili w radiowozie, chcąc go ogrzać i zapewnić mu komfort psychiczny. Skontaktowali się także z krewną chłopca, która mogła zaopiekować się dzieckiem. Do czasu jej przyjazdu policjanci przewieźli 6-latka do komendy, gdzie puścili mu bajki oraz wręczyli pluszowego misia, aby choć w taki sposób pocieszyć i uspokoić chłopczyka.

Wkrótce mundurowi przekazali malucha cioci, którą również sprawdzili alkomatem, aby mieć pewność, że maluch będzie bezpieczny. Niestety jego 39-letnia nieodpowiedzialna matka, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu, trafiła do izby wytrzeźwień.
Teraz śledczy sprawdzą, czy mieszkanka Rudy Śląskiej nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. O sprawie zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.

- Obowiązkiem rodziców jest zapewnienie dzieciom odpowiedniej opieki trzeźwego opiekuna. Pod żadnym pozorem nie należy zajmować się dzieckiem pod wpływem alkoholu! Nigdy też nie straszmy dziecka policjantem, tylko uczmy, że policjanci to osoby, u których zawsze uzyskają pomoc - mówią policjanci.
Niemowlak

Może Cię zainteresować:

Chcieli nazwać córkę Galeria, ale urzędnik w Katowicach w porę powiedział: "No chyba nie"

Autor: Katarzyna Pachelska

29/12/2023

Ukradl plecak katowice 21 pazdziernika 2023

Może Cię zainteresować:

Ukradł plecak z laptopem i pieniędzmi przy ul. Staromiejskiej w Katowicach. Policja publikuje wizerunek podejrzanego

Autor: Redakcja

29/12/2023

Nielegalne automaty gry katowice 03

Może Cię zainteresować:

Policjanci odkryli w Katowicach dziuplę z nielegalnymi automatami. Była w nieczynnym pawilonie handlowym

Autor: Katarzyna Pachelska

28/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon