„Siła spójności” – wystawa Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12

W Galerii Antresola Chorzowskiego Centrum Kultury można oglądać najnowszą wystawę Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12. Ekspozycja nosi nazwę „Siła spójności”.

Chorzowska Grupa Plastyczna Krajcok’12 powstała w marcu 2012 roku z inicjatywy Andrzeja Sodowskiego, emerytowanego inżyniera budowlanego. Swoją siedzibę znalazła w Starochorzowskim Domu Kultury, czyli na Krajcok. Stąd nazwa grupy. Dziś tworzy ją blisko 20 artystów-amatorów z Chorzowa i sąsiednich miast.

- Niewątpliwie artyści Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok ’12 to amatorzy. I całe szczęście, bo amator to ten, kto jest miłośnikiem, pasjonatem, kto oddaje się czemuś z upodobaniem, to ten, kto kocha. Cudowne pojęcie amator… ktoś, kto jest autentyczny, jedyny i wyjątkowy. Pasja, miłość, pragnienie, by życie trwało. Artyści, których twórczość nie wymaga żadnych klasyfikacji, bo wystarczy spojrzeć, by doświadczyć miłości do życia. I energii, tej dobrej, pozwalającej uwierzyć, że wystarczy talent i odrobina uważności, by dostrzec piękno, które nadaje życiu smak i blask – pisze o grupie dr Jacek Kurek, historyk i animator kultury z Chorzowa.

Wystawa w Galerii Antresola ChCK

Grupa Krajcok’12 zorganizowała już ponad 40 własnych wystaw zbiorowych. Jej członkowie brali udział w ponad 160 konkursach, festiwalach i wystawach zbiorowych zorganizowanych przez inne podmioty, a także w imprezach takich jak Industriada czy Święto Miasta. Najnowszą wystawę grupy zatytułowaną "Siła spójności" można oglądać do 11 kwietnia 2023 r. w Galerii Antresola ChCK, przy ul. Sienkiewicza 3.

Beata Bigaj. Slepcy 2019

Może Cię zainteresować:

Malarskie symfonie Beaty Bigaj. Wystawa w Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie

Autor: Redakcja

27/03/2023

Wielkanoc na Śląsku Plenerowa impreza w chorzowskim skansenie

Może Cię zainteresować:

Wielkanoc na Śląsku. Plenerowa impreza w chorzowskim skansenie

Autor: Maciej Poloczek

23/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon