Samorząd Chorzowa objął kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów. Na Cichą trafią dwa miliony złotych

Samorząd Chorzowa wykupił kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów. Do kasy klubu z Cichej trafią dwa miliony złotych. To kwota jaką przyjęto w budżecie miasta na 2023 r. Czy w tym roku będzie kolejny milion dla klubu?

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów

Budżet miasta na 2023 r. chorzowscy radni przyjęli w połowie grudnia ubiegłego roku. Zapisano w nim 2 mln zł na zakup akcji Ruch Chorzów S.A. Teraz decyzja sprzed trzech miesięcy się zmaterializowała. Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa oraz Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów podpisali akt notarialny, na mocy którego samorząd objął kolejny pakiet akcji sportowej spółki.

- Klub z Cichej nie po raz pierwszy otrzymuje tego rodzaju wsparcie finansowe. Miasto Chorzów od wielu lat jest głównym Partnerem Klubu i zasila jego budżet poprzez wykup akcji oraz umowy na promocję poprzez sport – podkreślają w chorzowskim Urzędzie Miasta.

Będzie kolejny milion na akcje Niebieskich?

W ubiegłym roku samorząd Chorzowa na akcje Ruchu Chorzów wydał 1,8 mln zł, choć początkowo w budżecie miasta dla Niebieskich nie zaplanowano nawet złotówki. Zgodnie z deklaracją władz Chorzowa w tym roku na Cichą ma trafić jeszcze milion złotych za kolejny pakiet akcji. To mają być pieniądze, które pokryją koszty wynajmu stadionu Piasta Gliwice w wiosennej rundzie rozgrywek Fortuna 1. Ligi.

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Mecz Ruch Chorzów - Wisła Kraków na Stadionie Śląskim? Jest blisko porozumienia!

Autor: Maciej Poloczek

10/03/2023

Niebieska Erka

Może Cię zainteresować:

Pożyczka skonwertowana na akcje. Zmniejszył się dług Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

13/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon