Mecz Ruch Chorzów - Wisła Kraków na Stadionie Śląskim? Jest blisko porozumienia!

- Obie strony są blisko porozumienia, negocjacje dotyczą już tylko kwestii zabezpieczenia bieżni – na Cichej przekazano pozytywne informacje w sprawie organizacji meczu Ruch Chorzów – Wisła Kraków na Stadionie Śląskiem. W czwartek, 9 marca 2023 r., odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie.

Stadion Śląski
Stadion Śląski

Piłkarskie święto w Kotle Czarownic coraz bardziej realne. W 28. kolejce Fortuna 1. Ligi, 22 kwietnia 2023 r., Ruch Chorzów podejmie Wisłę Kraków. Kluby i kibice chcą, by to spotkanie przyjaźni rozegrane zostało na Stadionie Śląskim.

Władze Stadionu Śląskiego przedłożyły „kompletną i atrakcyjną” ofertę najmu

W czwartek, 9 marca 2023 r., na śląskim gigancie odbyło się kolejne spotkanie dotyczące organizacji tego meczu. Wzięli w nich udział przedstawiciele Ruchu Chorzów i Stadionu Śląskiego, a także władz miasta i województwa. Jak informują na Cichej władze stadionu przedłożyły „kompletną i atrakcyjną” ofertę najmu obiektu.

- Przedstawione koszty bazowe organizacji meczu (m.in. czynsz, ochrona, zabezpieczenie medyczne, czy obsługa techniczna) zostały zaakceptowane przez władze Ruchu. Ponadto omawiano koncepcje zabezpieczenia bieżni, na co szczególny nacisk kładzie Stadion Śląski z uwagi na zbliżające się duże imprezy lekkoatletyczne. Obie strony są blisko porozumienia, negocjacje dotyczą już tylko kwestii wspomnianego zabezpieczenia bieżni – czytamy w komunikacie klubu.

Ruch Chorzów czeka na decyzję w sprawie statusu meczu z Wisłą Kraków

Także na Stadionie Śląskim potwierdzają, że porozumienie jest bliskie. Teraz przygotowywany jest projekt umowy najmu, co ma potrwać około tygodnia. Zarząd Ruchu Chorzów czeka także na decyzję w sprawie statusu meczu - czy będzie to impreza masowa podwyższonego ryzyka czy też nie. Na Cichej podkreślają, że to ważny czynnik, który będą brać pod uwagę przy podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej miejsca spotkania z Wisłą Kraków.

- Wprost wpływa on na koszty organizacji meczu, a dbałość o klubowe finanse jest dla nas sprawą priorytetową. Ta kwestia również zostanie rozstrzygnięta w przyszłym tygodniu – zaznaczają.

W klubie dodają jednak, że są zdeterminowani, by mecz rozegrany został na Stadionie Śląskim i wierzą, że sprawa znajdzie pozytywny finał.

Górnik Łęczna Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

„Szanujemy punkt, bo każdy może być ważny”. Ruch Chorzów zremisował z Górnikiem Łęczna 1:1

Autor: Maciej Poloczek

06/03/2023

Stadion Śląski za dawnych lat 06

Może Cię zainteresować:

Stadion Śląski na zdjęciach sprzed lat

Autor: Redakcja

02/03/2023

Ruch Chorzów Daniel Szczepan

Może Cię zainteresować:

„Mieliśmy ogromną wolę zwycięstwa”. Ruch Chorzów pokonał Stal Rzeszów

Autor: Maciej Poloczek

27/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon