Samochód wjechał w kwiaciarnię przy ulicy 11 Listopada. Kierowała nim 24-letnia katowiczanka

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada, Traugutta oraz Placu Mickiewicza. 24-letnia katowiczanka nie ustąpiła pierwszeństwa wyjeżdżając z ulicy Traugutta w kierunku placu Mickiewicza. Wskutek kolizji z innym pojazdem samochód kobiety wjechał w kwiaciarnię na rogu ulicy 11 Listopada.

W czwartek, 5 stycznia po godzinie 15:30 do chorzowskich służb wpłynęło zawiadomienie o kolizji na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada, Traugutta oraz Placu Mickiewicza. 24-letnia katowiczanka wyjeżdzająca z ulicy Traugutta nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającej 58-letniej chorzowiance.

– W wyniku tego zdarzenia siłą odrzutu jeden z pojazdów wjechał do kwiaciarni – poinformował mł. asp. Karol Kolaczek, rzecznik prasowy chorzowskiej policji. – Sprzedawca znajdujący się w kwiaciarni doznał urazu nogi, dlatego też został przetransportowany do szpitala, gdzie zaopatrzył go personel medyczny – dodał.

W zdarzeniu wzięły udział dwa samochody marki Seat Ibiza. 24-letnia katowiczanka została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Zbiórkę na remont kwiaciarni trwa

Właściciele chorzowskiego lokalu o nazwie Prosie BARdzo postanowili wesprzeć finansowo właścicielkę kwiaciarni. W tym celu w swoim barze przy ulicy Mielęckiego 39 umieścili skarbonkę, do której można wrzucać datki o dowolnej kwocie.

- Niech ten Nowy Rok który dopiero raczkuje dla tej pani nie był najgorszym w życiu My dla przykładu wkładamy do skarbonki jutro 200 zł - oznajmił lokal Prosie BARdzo w mediach społecznościowych.

"Marysin Dwór", dawna "Parkowa" w październiku 2022 roku

Może Cię zainteresować:

Restauracja "Parkowa", czyli "Marysin Dwór" w Parku Śląskim do wyburzenia. Stracimy klasyka architektury WPKiW?

Autor: Tomasz Borówka

10/11/2022

Chorzów Pierogi Ręcznie Lepione

Może Cię zainteresować:

Zamknęła się chorzowska pierogarnia. Nie wytrzymała inflacji i cen energii

Autor: Maciej Poloczek

31/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon