Ruszyły zapisy na „Chorzowską Dychę”. Będzie kolejny bieg ulicami miasta

W niedzielę, 21 maja 2023 r., odbędzie się kolejna „Chorzowska Dycha”, czyli bieg ulicami miasta. Właśnie ruszyły zapisy na tę sportową imprezę. Warto się pospieszyć, bo teraz pakiety startowe są tańsze. Dodatkowo dla pierwszych zapisanych przygotowano coś specjalnego.

fot. MORiS Chorzów
Chorzowska Dycha

Każda edycja „Chorzowskiej Dychy” prowadzi inną trasą. Po raz pierwszy imprezę zorganizowano w 2019 r., a zawodnicy biegli przez centrum miasta – od rynku do stadionu przy ul. Lompy. Po roku przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, w październiku 2021 r. zorganizowano kolejny bieg, tym razem ulicami Chorzowa Batorego. Z kolei w ubiegłym roku trasa biegu prowadziła od Szybu Prezydent do Doliny Górnika.

Chorzowska Dycha wystartuje 21 maja 2023 r.

Kolejna „Chorzowska Dycha” wystartuje w niedzielę, 21 maja 2023 r., o godz. 11.00. Tym razem start zaplanowano na stadionie przy ul. Lompy, a trasa liczyć będzie niespełna 10 km. Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu na razie nie zdradził jej dokładnego przebiegu. Ma to nastąpić „niebawem”.

Można się już jednak zapisać na bieg, przez formularz na stronie internetowej MORiS Chorzów. Warto to zrobić już teraz, bo będzie taniej. Do 16 kwietnia koszt pakietu startowego to 40 zł. Od 17 kwietnia do 14 maja – 50 zł, a w dniu biegu – 60 zł. Wszyscy biegacze mogą liczyć na pamiątkowe medale, kod rabatowy do Sklepu Biegacza oraz posiłek regeneracyjny na mecie.

- Dla pierwszych 25 zdecydowanych osób specjaliści z Fizjo Factory przygotowali coś specjalnego – na swoim mobilnym stanowisku będzie można skorzystać z pakietu badań na platformie Gamma – obejmuje on 3 testy, dzięki którym terapeuta jest w stanie prognozować ryzyko urazu – informują w MORiS Chorzów.

Uczestnicy biegu będą klasyfikowani w kategorii OPEN Kobiet i Mężczyzn oraz CHORZOWIANIN/CHORZOWIANKA. Dla najlepszych biegaczy przewidziano nagrody.

Dream Jump na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Dream Jump na Stadionie Śląskim. Rusza kolejny sezon ekstremalnych skoków

Autor: Redakcja

04/04/2023

Chorzowski Rower Miejki Kaj Teroz

Może Cię zainteresować:

KajTeroz znów na trasie. W Chorzowie ruszył sezon rowerów miejskich

Autor: Maciej Poloczek

31/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon