KajTeroz znów na trasie. W Chorzowie ruszył sezon rowerów miejskich

W ubiegłym roku dopiero we wrześniu, tym razem już pod koniec marca. Na ulice Chorzowa wróciły rowery miejskie KajTeroz. Dostępnych jest blisko 400 jednośladów na 45 stacjach. Wróciły także rowerki dziecięce.

Chorzowski Rower Miejki Kaj Teroz

W 2022 roku mieszkańcy długo czekali na start KajTeroz. Były problemy z przetargiem na obsługę systemu rowerów miejskich. Ostatecznie pojawiły się na ulicach miasta dopiero na początku września. Były to już jednoślady IV generacji. Wyposażone w nowe zabezpieczenia i moduły GPS, wypożyczane i blokowane zdalnie za pomocą mobilnej aplikacji. Dzięki temu ograniczono ich kradzieże i uszkodzenia, co było plagą poprzednich lat funkcjonowania KajTeroz.

- Po wprowadzeniu nowych zabezpieczeń widzimy drastyczny spadek do zera aktów wandalizmu. Dzięki temu rowery będą cały czas służyły mieszkańcom. Pozostaje więc cieszyć się z jazdy na rowerze – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

KajTeroz znów oferuje rowerki dziecięce

Sezon 2023 rozpoczął się 30 marca. Nowością tegorocznej edycji chorzowskiego roweru miejskiego jest powrót rowerków dziecięcych, które w tym roku otrzymały blokadę O-lock. Podobnie jak pozostałe rowery można je więc wypożyczać i zwracać na stacjach przez aplikację, bez konieczności wpinania w elektrozamki.

- Rozwijanie nowej technologii rowerów bardzo nas cieszy – największe systemy, czyli jednocześnie najbardziej rowerowe miasta decydują się na takie zmiany dając swoim mieszkańcom większą elastyczność i wygodę, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo sprzętu - mówi Cezary Dudek, rzecznik prasowy firmy Nextbike.

Rowery miejskie w Chorzowie do 1 listopada 2023 r.

Sezon rowerów miejskich w Chorzowie potrwa do 1 listopada. Podobnie jak w ubiegłym roku jednoślady można wypożyczyć korzystając z aplikacji Nextbike, skanując kod QR znajdujący się z tyłu roweru. Blokada na kole otworzy się automatycznie. Po zakończeniu przejazdu należy zaparkować rower przy stacji KajTeroz, a następnie zamknąć blokadę znajdującą się na tylnym kole.

System KajTeroz został uruchomiony w 2018 roku i od tego czasu skorzystano z jednośladów niemalże 500 tysięcy razy. Łączny czas wypożyczeń to 14 296 326 minut, czyli blisko 10 000 dni ciągłego wypożyczenia.

Chorzowski Rower Miejki Kaj Teroz

Może Cię zainteresować:

Rowerów z Chorzowa nie zwrócisz w innym mieście

Autor: Maciej Poloczek

05/09/2022

Kaj Teroz

Może Cię zainteresować:

W końcu rusza KajTeroz! Rowery miejskie wracają na ulice Chorzowa

Autor: Maciej Poloczek

31/08/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon