Ruch gra z Legią na Stadionie Śląskim. Będą utrudnienia w ruchu drogowym

W piątek, 9 lutego 2024 r., Ruch Chorzów zmierzy się na Stadionie Śląskim z Legią Warszawa. W Kotle Czarownic zamierza się tego dnia zjawić kilkadziesiąt tysięcy kibiców, więc w jego rejonie należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym. Policjanci mówią nawet o całkowitym zamknięciu niektórych odcinków dróg.

fot. Ruch Chorzów
Ruch gra z Legią Będą utrudnienia na drogach

W związku z piątkowym meczem policjanci (i słusznie) spodziewają się wzmożonego ruchu pieszych i pojazdów w okolicy Stadionu Śląskiego. Największe utrudnienia drogowe spodziewane są w godzinach 16.00 – 20.00. W Chorzowie i Katowicach należy się więc spodziewać zmian w organizacji ruchu.

Chorzów:

  • może wystąpić czasowe zamknięcie zjazdu z DTŚ od strony Chorzowa, a ruch kierowany będzie na estakadę w kierunku centrum Katowic
  • wystąpią czasowe wstrzymania ruchu na ulicach w rejonie Dworca PKP Chorzów Batory, Armii Krajowej, Wita Stwosza, Racławickiej, Górniczej, Wojska Polskiego, Katowickiej
  • w rejonie ulicy Parkowej - na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki - wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów w kierunku ulicy Kościuszki. Na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów, a zmiana będzie obowiązywała od godziny 17.00 do czasu zakończenia imprezy
  • w okolicy Rynku, ulicy Kościuszki i Parkowej wystąpią utrudnienia wynikające ze wstrzymania ruchu

Katowice:

  • największe utrudnienia w ruchu wystąpią w ciągu ulic Bocheńskiego, Brackiej, Złotej, Chorzowskiej oraz Gliwickiej
  • może wystąpić czasowe zamknięcie drogi na wysokości zjazdów z autostrady A4 w ulicę Bocheńskiego
  • wystąpią czasowe utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z osiedla 1000-lecia od strony ulicy Wojska Polskiego
- Ponadto, w zależności od natężenia ruchu pieszych, może zapaść decyzja o całkowitym zamknięciu ulicy Katowickiej w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do Parkowej, a także ulicy Chorzowskiej w Katowicach od przewiązki drogowej przy tak zwanej Karolince, do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie – dodają policjanci.

Na okolicznych skrzyżowaniach może zostać wprowadzona ręczna regulacja ruchem, więc policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów i poleceń wydawanych przez policjantów.

Mecz Ruchu Chorzów z Legią Warszawa rozpocznie się o godz. 20.30. Bramy Stadionu Śląskiego będą otwarte już od godz. 18.30. Na Cichej apelują o jak najwcześniejsze przybycie i – w miarę możliwości – ograniczone użycie samochodów.

Ruch Chorzów Mistrz Polski 1989

Może Cię zainteresować:

Kto był najlepszym piłkarzem w historii Ruchu Chorzów? Mamy ranking 50 najwybitniejszych w koszulce z "eRką"

Autor: Redakcja

31/01/2024

Pierwszy Hiszpan w Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Pierwszy Hiszpan w Ruchu Chorzów. Zagrał ponad 30 meczów w La Lidze

Autor: Maciej Poloczek

02/02/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon