Kto był najlepszym piłkarzem w historii Ruchu Chorzów? Mamy ranking 50 najwybitniejszych w koszulce z "eRką"

Wilimowski czy Cieślik? Maszczyk czy Bula? I nie zapominajcie o Albinie Wirze! To są dylematy kibica wielkiego klubu. Rzesza wielkich gwiazd futbolu, jedna drużyna lepsza od drugiej i kolekcja mistrzowskich pucharów w gablocie. Redakcja wybrała 50 najlepszych, najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii Ruchu Chorzów. Znajdziecie ich w naszej galerii zdjęć.

Ruch Chorzów jest znów w Ekstraklasie i... będzie walczył o utrzymanie. Przy tej okazji warto przypomnieć największe gwiazdy w historii klubu. Mamy dla Państwa autorski ranking 50 najlepszych, najbardziej utytułowanych, najważniejszych zawodników, jacy występowali w koszulce z "eRką". Wilimowski, Cieślik, Maszczyk, Bula... wiadomo. Ale którego z nich umieścić na miejscu pierwszym?

Kto był najlepszym piłkarzem Ruchu Chorzów?

Ten dylemat pomogły rozwiązać statystyki. Są w historii Ruchu piłkarze, którzy zdobywali po 3-4, a nawet 5 tytułów mistrzowskich. Są tacy, którzy zagrali w ponad 200, a nawet 300 meczach ligowych. Są tacy, którzy strzelili ponad 100 bramek, którzy rozgrywali niezapomniane mecze w europejskich pucharach albo zdobywali medale w reprezentacyjnych barwach. Braliśmy pod uwagę wszystkie te składowe, nie zapominając przy tym o takich szczegółach, jak emocje i legendy, które budują klimat każdego wielkiego klubu.

Zastrzegamy, że w zestawieniu są (być może) niespodzianki i kolejność, zwłaszcza czołówki, dla niejednego kibica Ruchu będzie zaskoczeniem. Jest też długa lista znakomitych piłkarzy, którzy nie zmieścili się do top 50. Konrad Bajger, Tadeusz Małnowicz, Edward Lorens, Albin Mikulski czy Waldemar Waleszczyk - to tylko część nazwisk zawodników z istotnym wkładem w mistrzowskie tytuły wywalczone w Chorzowie. To tylko potwierdza, z jak bogatą historią mamy do czynienia.

Prezes Ruchu Chorzów o utrzymaniu U nas nie ma rzeczy niemożliwych

Może Cię zainteresować:

Prezes Ruchu Chorzów o utrzymaniu: U nas nie ma rzeczy niemożliwych

Autor: Maciej Poloczek

15/01/2024

Ruch Chorzów i szanse na utrzymanie w Ekstraklasie

Może Cię zainteresować:

Będzie kolejny rozdział „pięknej historii”? Ruch Chorzów szykuje się do walki o utrzymanie w Ekstraklasie

Autor: Maciej Poloczek

14/01/2024

Albin wira

Może Cię zainteresować:

„Ambicji jest dużo, umiejętności trzeba dołożyć”. Albin Wira o drużynie Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

17/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon