Pierwszy Hiszpan w Ruchu Chorzów. Zagrał ponad 30 meczów w La Lidze

Nowym zawodnikiem Niebieskich został José Manuel Sánchez Guillén – poinformował klub z Cichej. To pierwszy Hiszpan w historii Ruchu Chorzów.

fot. Ruch Chorzów
Pierwszy Hiszpan w Ruchu Chorzów

José Manuel Sánchez Guillén, występujący pod przydomkiem „Josema”, ma 27 lat i gra na pozycji środkowego obrońcy. Ma wzmocnić defensywę Niebieskich przed walką o utrzymanie w Ekstraklasie. Podpisał z Ruchem Chorzów kontrakt do końca sezonu, z opcją przedłużenia.

- Chciałem spróbować sił poza Hiszpanią. Zdecydowałem się na Polskę i Ruch Chorzów. Przychodzę tutaj z entuzjazmem. Wiem, że to klub z wielką historią. Już nie mogę się doczekać aż poznam drużynę, a później chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do utrzymania w Ekstraklasie. Wierzę także, że w polskiej lidze rozwinę się jako zawodnik – mówił „Josema” dla klubowych mediów.

José Manuel Sánchez Guillén urodził się 5 czerwca 1996 r. w Lorqui. Grał m.in. w takich klubach, jak: UD Almeria, Real Murcia, Cordoba CF, FC Sochaux, Elche CF czy Real Valladolid. Przez ostatnie 1,5 roku był zawodnikiem CD Leganes. Na swoim koncie ma 35 występów w La Liga - najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii - oraz 58 gier w La Liga 2. Josema to pierwszy Hiszpan w historii Ruchu Chorzów. Będzie grał z numerem 6 na koszulce.

José Manuel Sánchez Guillén w Ruchu Chorzów
José Manuel Sánchez Guillén w Ruchu Chorzów
Ruch Chorzów Mistrz Polski 1989

Może Cię zainteresować:

Kto był najlepszym piłkarzem w historii Ruchu Chorzów? Mamy ranking 50 najwybitniejszych w koszulce z "eRką"

Autor: Redakcja

31/01/2024

Ruch Chorzów wyjechał na zgrupowanie do Turcji

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów wyjechał na zgrupowanie do Turcji. Jest sześciu nowych zawodników

Autor: Maciej Poloczek

20/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon