Ruch Chorzów zremisował w sparingu z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała

Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Ruch Chorzów zremisował z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała 2:2. - Zmęczenie zgrupowaniem było widoczne – ocenił mecz Jarosław Skrobacz, trener Niebieskich.

Ruch Chorzów Rekord Bielsko Biała

Piłkarze chorzowskiego Ruchu mają za sobą cztery mecze kontrolne przed startem ligowych rozgrywek. W pierwszym sparingu pokonali pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz aż 5:3, później przegrali z pierwszoligowym Widzewem Łódź 0:1, a w kolejnym wygrali z czwartoligowym Śląskiem Świętochłowice 6:1.

Ruch Chorzów – Rekord Bielsko-Biała 2:2

Na zakończenie zgrupowania w Kamieniu Niebiescy zagrali z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała. Pierwsza bramka padła dopiero w 56. minucie – po golu Tomasza Nowaka prowadzenie objął zespół z Bielska-Białej. Ruch wyrównał w 64. minucie, gdy do siatki trafił testowany przy Cichej Jakub Malec z rezerw Lecha Poznań. Dwie minuty później bramkę dla Ruchu zdobył Daniel Szczepan, a w 83. minucie wyrównał Dawid Kasprzyk z Rekordu.

- Zmęczenie zgrupowaniem było widoczne – ocenił trener Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz. - Na tych pierwszych metrach niekiedy nasze reakcje były spóźnione – dodał.

Niebiescy wrócili do treningów na własnym stadionie. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej chorzowianie mają jeszcze w planach sparingi z GKS-em Jastrzębie, Podhalem Nowy Targ i Skrą Częstochowa. - Cieszę się, ze jesteśmy bez kontuzji. Cieszę się, że Konrad Kasolik zagrał 30 min. na pełnym obciążeniu. Obóz też zniósł bardzo dobrze. Jesteśmy dobrej myśli i bardzo liczymy na to, że nam pomoże w tej rundzie na boisku - podkreślił Jarosław Skrobacz.

Niebiescy strzelili 6 bramek… ale trener był niezadowolony!

Porażka Niebieskich w „sparingu przyjaźni”. Widzew Łódź – Ruch Chorzów 1:0

W pierwszym tegorocznym meczu ligowym Ruch Chorzów zmierzy się na własnym stadionie z rezerwami Lecha Poznań. Spotkanie zaplanowane pierwotne na 26 lutego, przeniesiono na niedzielę 27 lutego 2022 r, na godzinę 17.15.