Porażka Niebieskich w „sparingu przyjaźni”. Widzew Łódź – Ruch Chorzów 1:0

Drugi zimowy sparing Niebieskich zakończył się porażką. Chorzowski Ruch przegrał w Łodzi z Widzewem 0:1. - Wynik mógł być lepszy – podkreślił po meczu trener Jarosław Skrobacz.

fot. Ruch Chorzów
Widzew Łódź Ruch Chorzów

W pierwszym zimowym sparingu Ruch Chorzów pokonał pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz aż 5:3, ale w kolejnym meczu kontrolnym Niebieskim poszło o wiele gorzej. W piątek, 28 stycznia 2022 r., Ruch przegrał „sparingu przyjaźni” z Widzem Łódź. W meczy padła tylko jedna bramka – w 77. minucie Daniel Villanueva strzałem z pola karnego pokonał bramkarza Niebieskich

Ruch Chorzów zagrał w eksperymentalnym składzie

W Ruch Chorzów jest sporo kontuzji, więc – jak stwierdził trener Jarosław Skrobacz – skład był eksperymentalny. Dodał, że choć przeciwnik gra klasę rozgrywkową wyżej różnicy nie było widać.

- Momentami to spotkanie było bardzo wyrównane, mieliśmy też swoje sytuacje. Jestem zły, że w prosty sposób straciliśmy bramkę. To świadczy, że ten zespół nie do końca jest dojrzały i czasem takie mecze się przegrywa, gdy wynik mógł być lepszy – mówił po meczu trener Skrobacz, cytowany przez klubową stronę.

W najbliższą niedzielę, 30 stycznia, drużyna wyjedzie na tygodniowe zgrupowane do Kamienia. – Nie nastawiajmy się, że piłkarze będą tam schodzić tyłem po schodach. Te czasy już minęły. Staramy się wszystko monitorować, oszczędzamy zawodników – ktoś zagra 90 minut, ktoś 60, a inny 45. Czeka nas tydzień wzmożonej pracy, ale przez to, że będzie dużo treningów – codziennie po dwie jednostki – i to samo z siebie będzie dużym obciążeniem – mówił Jarosław Skrobacz. Zaplanowano tam dwa sparingi - ze Śląskiem Świętochłowice (2 lutego) i z Rekordem Bielsko-Biała (5 lutego).

Widzew Łódź – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

1:0 Daniel Villanueva, 77 min.

Widzew Łódź: Reszka (63 Wrąbel) – Tanżyna, K. Nowak (46 Stępiński), Kreuzriegler (62 Dębiński) – Owczarek (62 Zieliński), Karasek (46 Danielak), Kun (31 Chwałowski, 62 Hanousek), Hansen (46 Villanueva), Gołębiowski (46 Nunes) – Montini (46 Machałek), Kita (46 Guzdek); trener: Janusz Niedźwiedź.

Ruch Chorzów: Bielecki (46 T. Nowak) – Kulejewski, Nawrocki (75 Kowalski), Szywacz – Żuk (46 Będzieszak), Mokrzycki (77 Wojtek), Foszmańczyk (46 Wyroba), Szkatuła (46 Wójtowicz) – Janoszka (67 Żagiel) – Szczepan (67 Bąk), Stępień (46 Chiliński); trener: Jarosław Skrobacz.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon