Niebiescy strzelili 6 bramek… ale trener był niezadowolony!

Ruch Chorzów pewnie wygrał trzeci sparing podczas przygotowań do rundy wiosennej. Pokonał czwartoligowy Śląsk Świętochłowice 6:1, ale… trener Jarosław Skrobacz był niezadowolony z gry Niebieskich.

fot. Ruch Chorzów/Piotr Manowski
Ruch Chorzów Śląsk Świętochłowice

Drużyna Ruchu Chorzów przebywa na zimowym zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu i tam rozegrała trzeci mecz kontrolny przed rozpoczęciem wiosennej rundy. W środę, 2 lutego 2022 r., Niebiescy pokonali czwartoligowy Śląsk Świętochłowice 6:1. Mimo wysokiej wygranej piłkarze po meczu usłyszeli kilka gorzkich słów od trenera Jarosława Skrobacza.

Trener Ruchu Chorzów mówi o „przerażającej skuteczności”

Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów, podkreślił po sparingu, że zagrało dużo młodzieży i była to okazja do pokazania się na tle zespołu, który gra dwie klasy rozgrywkowe niżej. - Jak to w takich meczach bywa, mimo stosunkowo wysokiego zwycięstwa, przeciwnik wykorzystał tę sytuację, którą sprezentowaliśmy, strzelili bramkę i z tego jesteśmy niezadowoleni, że dopuściliśmy do tego – stwierdził trener cytowany przez klubową stronę.

- Poza tym przerażająca skuteczność, bo tych okazji, zwłaszcza w pierwszej połowie, było mnóstwo. Przyjdą mecze ligowe, może być jedna taka sytuacja i trzeba ją będzie wykorzystać. Można było dziś nastrzelać, nabrać pewności siebie. Jest to element, który zawodzi – dodał Jarosław Skrobacz.

Czytaj także:

Ruch Chorzów szykuje się na wiosenną rundę. Sztab szkoleniowy opracował plan przygotowań

Na zgrupowaniu w Kamieniu sztab Niebieskich testuje dwóch nowych piłkarzy – obrońcę i pomocnika. Zawodnicy zagrali w sparingu ze Śląskiem, ale klub nie podaje ich nazwisk. – Od dłuższego czasu staramy się pewnych rzeczy nie zdradzać. Jeśli są z nami, to znaczy, że potwierdzają swoją przydatność. Grali w dobrych klubach, swoje minuty na boisku spędzali. To młodzi chłopcy z rocznika 2003. To fajne tematy. Jeśli się uda, to postaramy się, by z nami zostali – mówił szkoleniowiec Ruchu dla klubowych mediów.

Ruch Chorzów pozostaje na zgrupowaniu w Rybniku do soboty, 5 lutego. Tego dnia rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny – z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała.

Ruch Chorzów – Śląsk Świętochłowice 6:1 (4:1)

  • 1:0 Tomasz Foszmańczyk z rzutu karnego, 7 min.
  • 1:1 Kamil Swikszcz, 12 min.
  • 2:1 Kacper Bąk, 18 min.
  • 3:1 Piotr Stępień, 37 min.
  • 4:1 Kamil Chiliński, 38 min.
  • 5:1 Przemysław Szkatuła, 56 min.
  • 6:1 Tomasz Wójtowicz, 72 min.

Skład Ruchu Chorzów: T. Nowak (60 Wieliczko) – Będzieszak, Wacławski, testowany I (46 Kowalski) – Żuk (46 Wójtowicz), J. Nowak (32 Wyroba), Sikora (62 J. Nowak), testowany II (46 Szkatuła) – Foszmańczyk (46 Żagiel) – Bąk (32 Stępień), Chiliński (62 Bąk)

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Rekord Bielsko Biała

Remis na zakończenie zgrupowania

Ruch Chorzów Podhale Nowy Targ

Wystarczyło pięć minut w końcówce spotkania

Ruch Chorzów

Będzie nowy układ z wierzycielami Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów sparingi

Kolejny sparing Niebieskich w sobotę na Kresach

Ruch Chorzów Sektor Rodzinny

Ruch Chorzów rozpoczął sprzedaż karnetów na rundę wiosenną

Ruch Chorzów Motor Lublin

Bezbramkowy remis i bójka na trybunach

Ruch Chorzów

Przełożony mecz Ruchu Chorzów. COVID-19 u rywali z Siedlec