Ruch Chorzów ma nowego sponsora strategicznego. „Jedne z największych pieniędzy jakie klub otrzymał”

Nowym sponsorem strategicznym Ruchu Chorzów została firma bukmacherska Betclic. - W historii umów sponsorskich Ruchu Chorzów, są to jedne z największych pieniędzy jakie klub otrzymał – pokreślił Marcin Stokłosa, wiceprezes Niebieskich.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów ma nowego sponsora strategicznego Jedne z największych pieniędzy jakie klub otrzymał

Na nowych koszulkach meczowych Niebieskich pojawił się logotyp firmy Betclic. Firma bukmacherska została sponsorem strategicznym Ruchu Chorzów – ogłoszono w piątek, 14 lipca 2023 r. Umowa sponsorska będzie obowiązywać przez co najmniej dwa lata.

- Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy wspierać czternastokrotnych mistrzów Polski, jako sponsor strategiczny – zaznaczył Bartłomiej Płoskonka, country manager firmy Betclic Polska.

Betlcic sponsorem Ruchu Chorzów. „Historyczna umowa”

Nie wiadomo jaką sumę na Niebieskich wyłoży firma bukmacherska, ale – jak stwierdził Marcin Stokłosa, wiceprezes Ruchu Chorzów – to ważna data w historii klubu i historyczna umowa.

- W historii umów sponsorskich Ruchu Chorzów, są to jedne z największych pieniędzy jakie klub otrzymał – podkreślił wiceprezes Niebieskich.

Jak tłumaczą na Cichej umowa sponsoringowa oparta została o trzy źródła finansowania. Oprócz stałej kwoty i premii za wyniki sportowe, Ruch Chorzów otrzymywać będzie wynagrodzenie w ramach współpracy afiliacyjnej. Każdy nowy gracz w Betclic, który zarejestruje konto z kodem „NIEBIESCY”, wpłaci pierwszy depozyt w wysokości 100 zł i zagra za tę kwotę, gwarantuje klubowi wsparcie finansowe tej samej wysokości na wybrany razem z klubem cel.

Wśród celów znajdą się m.in. dofinansowanie do wyjazdu kibiców na wybrany mecz wyjazdowy czy oprawy derbów, stworzenie muralu w centrum Chorzowa, digitalizacja i udostępnienie archiwów klubowych z lat przedwojennych czy nowa platforma e-commerce klubu. W tym sezonie Betclic zamierza na to przeznaczyć pół miliona złotych. Ponadto marka przygotowała budżet marketingowy na akcje aktywacyjne dla kibiców.

- Widzimy w działaniach naszej marki oraz Ruchu Chorzów wiele punktów wspólnych. Kilka lat temu klub znalazł się na krawędzi, ale zamiast zaczynać „od zera”, tak jak wiele organizacji sportowych w Polsce, wybrał swój kurs i wyszedł z problemów obronną ręką dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu wsparciu fanów. To właśnie społeczność kibiców, która w ostatnich latach wielokrotnie pokazywała swoją siłę, jest największą wartością Ruchu. Dlatego też nasza współpraca będzie polegać nie tylko na wsparciu finansowym działalności klubu, ale także na aktywacji jego kibiców - zaznaczył Bartłomiej Płoskonka.

Nowe koszulki meczowe Ruchu Chorzów
Nowe koszulki meczowe Ruchu Chorzów

„Ruch to dzisiaj marka godna zaufania”

Betclic to jedna z największych firm bukmacherskich w Europie. Na polskim rynku obecna jest od 2019 r. Od początku mocno się angażuje we wspieranie sportu. W przeszłości wspierała Lechię Gdańsk, Piast Gliwice i reprezentację Polski w siatkówce. Obecnie jest także sponsorem federacji sztuk walk Fame MMA, a także sponsorem wydarzeń kulturalnych FEST Festival oraz SnowFest Festival.

– Do elity wkraczamy z nowym sponsorem strategicznym, jednym z największych graczy na świecie w branży bukmacherskiej. To dla nas duże wyróżnienie, a dla wszystkich obserwatorów polskiej piłki kolejne potwierdzenie, że Ruch to dzisiaj marka godna zaufania – podkreślił Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

W nowych koszulkach meczowych Ruch Chorzów zagra po raz pierwszy w piątek, 14 lipca 2023 r., podczas sparingu z Piastem Gliwice. Piłkarze Niebieskich wystąpią w nich także w sobotę, 15 lipca 2023 r., podczas prezentacji drużyny na chorzowskim Rynku. Początek imprezy zaplanowano na godz. 15.00, a samą prezentację na 18.30. Tam rozpocznie się również sprzedaż nowych koszulek Niebieskich.

Powrót na Cichą Ruch Chorzów ma już dziewięciu nowych piłkarzy

Może Cię zainteresować:

Kolejny powrót na Cichą. Ruch Chorzów ma już dziewięciu nowych piłkarzy

Autor: Maciej Poloczek

04/07/2023

Nowy stadion Ruchu Chorzów Do ministerstwa wysłano wniosek o dotację

Może Cię zainteresować:

Wniosek o dotację na nowy stadion Ruchu Chorzów wysłany do Ministerstwa Sportu

Autor: Maciej Poloczek

27/06/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Misja Warszawa Ruch zagra z Legią

Misja Warszawa. Ruch zagra z Legią

Zdecydowane zwycięstwo Niebieskich Ruch Chorzów pokonał ŁKS Łódź

Zdecydowane zwycięstwo Niebieskich

Trudne początki Ruch Chorzów przegrał z Zagłębiem Lubin

Trudne początki. Ruch Chorzów przegrał z Zagłębiem Lubin

Ecik żegna się z Cichą Ruch Chorzów nie przedłużył kontraktu z Łukaszem Janoszką

Łukasz Janoszka żegna się z Cichą

Pierwsze wzmocnienie na Ekstraklasę Ruch Chorzów ma nowego napastnika

Pierwsze wzmocnienie na Ekstraklasę. Nowy zawodnik na Cichej

Ekstraklasa za pół miliona złotych Nagroda dla Ruchu Chorzów

Ekstraklasa za pół miliona złotych. Nagroda dla Niebieskich

W Chorzowie pokochano Sosnowiec Zagłębie pomogło Ruchowi

W Chorzowie pokochano… Sosnowiec. Zagłębie pomogło Ruchowi