Kolejny powrót na Cichą. Ruch Chorzów ma już dziewięciu nowych piłkarzy

Po ośmiu latach na Cichą wrócił Filip Starzyński. Doświadczony pomocnik związał się z Ruchem Chorzów kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 r. To już dziewiąty nowy zawodnik, który dołączył do Niebieskich po awansie do Ekstraklasy.

fot. Ruch Chorzów
Powrót na Cichą Ruch Chorzów ma już dziewięciu nowych piłkarzy

O tym powrocie mówiło się do kilku tygodni. Filip Starzyński związany był z Ruchem Chorzów w latach 2009-2015. Z tym klubem debiutował w Ekstraklasie w 2012 r. Łącznie w barwach Niebieskich zaliczył 120 występów i strzelił 24 bramki. Latem 2015 r. odszedł do belgijskiego Lokeren, a pół roku później trafił do Zagłębia Lubin. Zawodnikiem Miedziowych był do końca ubiegłego sezonu. Na swoim koncie ma także 4 występy w reprezentacji Polski.

- Bardzo się cieszę, że wracam do Ruchu, w którym się piłkarsko wychowałem i gdzie wypłynąłem na szerokie wody. Mam duży sentyment do tego miejsca i tego Klubu. Chciałbym dać drużynie jak najwięcej, dlatego skupiam się już na boisku i czekam niecierpliwie na start sezonu – mówi Starzyński, cytowany przez klubowe media.

„Figo” to dziewiąty piłkarz, który dołączył do drużyny Ruchu Chorzów po awansie do Ekstraklasy. Na Cichej zameldowali się wcześniej: Dawid Barnowski, Mateusz Bartolewski, Michał Buchalik, Wiktor Długosz, Maciej Firlej, Juliusz Letniowski, Dominik Steczyk i Szymon Szymański.

Filip Strzyński wrócił na Cichą (fot. Ruch Chorzów)
Filip Strzyński wrócił na Cichą (fot. Ruch Chorzów)
Nowy stadion Ruchu Chorzów Do ministerstwa wysłano wniosek o dotację

Może Cię zainteresować:

Wniosek o dotację na nowy stadion Ruchu Chorzów wysłany do Ministerstwa Sportu

Autor: Maciej Poloczek

27/06/2023

Ecik żegna się z Cichą Ruch Chorzów nie przedłużył kontraktu z Łukaszem Janoszką

Może Cię zainteresować:

Ecik żegna się z Cichą. Ruch Chorzów nie przedłużył kontraktu z Łukaszem Janoszką

Autor: Maciej Poloczek

21/06/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon