Ecik żegna się z Cichą. Ruch Chorzów nie przedłużył kontraktu z Łukaszem Janoszką

Łukasz Janoszka żegna się z Ruchem Chorzów. Klub nie przedłużył kontraktu z popularnym na Cichej Ecikiem. - Jest to dla mnie smutny dzień – napisał piłkarz w mediach społecznościowych. Za wszystko co zrobił dla klubu podziękował mu prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski.

fot. Ruch Chorzów
Ecik żegna się z Cichą Ruch Chorzów nie przedłużył kontraktu z Łukaszem Janoszką

Łukasz Janoszka karierę rozpoczął w Ruchu Radzionków, skąd trafił na Cichą. W pierwszej drużynie Ruchu Chorzów zadebiutował w wyjazdowym meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w kwietniu 2005 roku.

Łukasz Janoszka: Jest to dla mnie smutny dzień

Jak wyliczyli w klubie Ecik rozegrał łącznie w barwach Niebieskich aż 328 meczów, co daje mu 10. miejsce na liście zawodników z największą liczbą występów w historii klubu. Strzelił dla Ruchu 56 bramek i zdobył z Niebieskimi trzy medale mistrzostw Polski – srebro w 2012 oraz dwa brązy w 2010 i 2014. Wywalczył cztery awanse – do Ekstraklasy (2007 i 2023), do 2. ligi (2021) oraz do 1. ligi (2022).

- Nie będę ukrywał, że jest to dla mnie smutny dzień i długo zastanawiałem się jak ująć w słowa to, co teraz czuję. W przyszłym sezonie nie będę już reprezentował barw Ruchu Chorzów. Klub nie zdecydował się na przedłużenie ze mną kontraktu – podał w mediach społecznościowych w środę, 21 czerwca 2023 r.

Prezes Ruchu Chorzów: Również dzięki niemu jesteśmy dziś w Ekstraklasie

Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów, stwierdził, że to jego najtrudniejsze pożegnanie odkąd kieruje klubem. Dodał, że – tak jak cała społeczność Ruchu – darzy Łukasza Janoszkę olbrzymim szacunkiem za to, co przez lata zrobił dla klubu.

- Za wszystkie występy, gole i sukcesy, zaangażowanie, zdrowie pozostawione na boisku, za jego powrót na początku 2020 r., gdy byliśmy w bardzo trudnej sytuacji. Nie musiał schodzić wtedy do III ligi, mógł z powodzeniem grać dalej w wyższych ligach, ale chciał pomóc Ruchowi, co było też impulsem dla innych, żeby w ten projekt uwierzyć. Na boisku wydatnie przyczynił się do trzech kolejnych awansów, również dzięki niemu jesteśmy dziś w Ekstraklasie. „Ecik”, za to wszystko serdecznie dziękujemy! – podkreślił Seweryn Siemianowski.

W swoim wpisie Ecik dodał, że gdy wrócił na Cichą kiedy Ruch znajdowała się na trzecioligowym szczeblu, to nawet nie marzył, że przeżyje w Chorzowie aż tyle pięknych chwil. - Trzy awanse, ale przede wszystkim powrót Niebieskich do Ekstraklasy czyli tam, gdzie od zawsze było miejsce Was - Kibiców. To Wam dziękuję najbardziej. Za wsparcie na które zawsze mogłem liczyć nie tylko ja, ale cała nasza drużyna – napisał.

Łukasz Janoszka podziękował także kolegom z drużyny, pracownikom klubu oraz swojej partnerce Klaudii i bliskim, którzy wspierali go każdego dnia. - Oliwer, trzymam kciuki żebyś za parę lat zadebiutował w drużynie seniorów i żebym mógł Cie oglądać z trybun nowego stadionu przy Cichej! Trzymam kciuki za nadchodzący sezon w wymarzonej Ekstraklasie. INO RUCH! - zakończył wpis Ecik.

Pierwsze wzmocnienie na Ekstraklasę Ruch Chorzów ma nowego napastnika

Może Cię zainteresować:

Pierwsze wzmocnienie na Ekstraklasę. Ruch Chorzów ma nowego napastnika

Autor: Maciej Poloczek

21/06/2023

Ruch Chorzów ma dyrektora zarządzającego Do tej pory pracował w klubie jako wolontariusz

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów ma dyrektora zarządzającego. Do tej pory pracował w klubie jako wolontariusz

Autor: Maciej Poloczek

20/06/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon