Ruch Chorzów ma dyrektora zarządzającego. Do tej pory pracował w klubie jako wolontariusz

Awans Ruchu Chorzów do Ekstraklasy oznacza zmiany w klubowej administracji. W poniedziałek, 19 czerwca 2023 r., dyrektorem zarządzającym Niebieskich został Marek Godziński. Na Cichej obecny od ponad trzech lat i jest jednym z architektów odrodzenia klubu, ale do tej pory pracował jako wolontariusz.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów ma dyrektora zarządzającego Do tej pory pracował w klubie jako wolontariusz

Marek Godziński pojawił się na Cichej w grudniu 2019 r. i pierwotnie miał jedynie pomóc przy organizacji obchodów 100-lecia Ruchu Chorzów. Został jednak na dłużej i – jako wolontariusz - dokonał w klubie rewolucji organizacyjnej i marketingowej. W październiku 2022 r. został wybrany do Rady Nadzorczej klubu.

Marek Godziński został dyrektorem zarządzającym Ruchu Chorzów

Teraz złożył rezygnację z funkcji członka Rady Nadzorczej i został zatrudniony w klubie, jako dyrektor zarządzający. Do tej pory oficjalnie na Cichej nikt nie pełnił tej funkcji, ale nieoficjalnie od początku swojej obecności w Ruchu Chorzów był nim właśnie Marek Godziński.

- Awans do Ekstraklasy to dla nas kolejne wyzwanie na polu organizacyjnym, dlatego chcę się jeszcze bardziej poświęcić bieżącemu funkcjonowaniu klubu, a oficjalne objęcie funkcji dyrektora zarządzającego to bardziej kwestia formalna – mówi Marek Godziński, cytowany przez klubowe media. - Wielokrotnie oferowano mi zatrudnienie w klubie, jednak zawsze odmawiałem żartując, że zgodzę się dopiero wtedy, gdy Ruch będzie w Ekstraklasie – dodaje.

Po rezygnacji Marka Godzińskiego z członkostwa w Radzie Nadzorczej Ruchu Chorzów, działa ona obecnie w sześcioosobowym składzie. Przewodniczącym jest Marcin Mańka.

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej Miejscy radni jednogłośni

Może Cię zainteresować:

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej. Miejscy radni jednogłośni

Autor: Maciej Poloczek

15/06/2023

Ekstraklasa za pół miliona złotych Nagroda dla Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Ekstraklasa za pół miliona złotych. Nagroda za awans dla Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

05/06/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon