Ruch Chorzów będzie grał na Stadionie Śląskim? Trwają poszukiwania stadionu rezerwowego dla Niebieskich

Jest już coraz mniej prawdopodobne, że Ruch Chorzów rozpocznie rundę wiosenną na własnym stadionie. Obiekt przy Cichej został zamknięty tydzień temu, bo jeden z masztów oświetleniowych grozi zawaleniem. Prace przy jego demontażu nadal się nie rozpoczęły. Trwa za to poszukiwanie stadionu rezerwowego dla Niebieskich. W grze jest m.in. Stadion Śląski.

FB/Stadion Śląski
Stadion Śląski

Tydzień temu (w poniedziałek, 16 stycznia 2023 r.) Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie częściowo zamknął stadion Ruchu Chorzów. Na obiekcie przy ul. Cichej ujawniono pęknięcie w obrębie podstawy jednego czterech masztów oświetleniowych. Inspektor nakazał jego „niezwłoczny demontaż” i dał na to 14 dni.

Prace przy demontażu „świeczki” miały się rozpocząć w sobotę, 21 stycznia. Tego dnia Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie, czyli zarządca stadionu, poinformował, że „ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne” prace zostały przełożone na ten tydzień. W poniedziałek, 23 stycznia, jeszcze się nie rozpoczęły, więc jest coraz mniej prawdopodobne, że Ruch Chorzów rozpocznie wiosenną rundę na własnym stadionie.

Jeżeli nie na Cichej, to gdzie?

Czasu jest coraz mniej, bo pierwszy domowy mecz Ruchu Chorzów zaplanowano na 11 lutego. Jak informują w chorzowskim magistracie miasto wraz z klubem stara się zabezpieczyć dla Niebieskich stadion rezerwowy „gdyby nie udało się zakończyć prac przy Cichej, przed startem rundy wiosennej”. Pod uwagę brany jest m.in. Stadion Śląski.

- Prezydent Andrzej Kotala i prezes Seweryn Siemianowski spotkali się z dziś z prezesem Janem Widerą, by porozmawiać o możliwości rozgrywania meczów Ruchu na Stadionie Śląskim. O tym, gdzie nasi piłkarze zagrają swoje najbliższe domowe spotkania, poinformujemy wkrótce – w poniedziałek, 23 stycznia, podało miasto w swoim komunikacie.

Przedstawiciele Ruchu Chorzów wstępnie porozumieli się także w sprawie gry na stadionie Piasta Gliwice.

AKTUALIZACJA:

Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego, w katowickim Sporcie poinformował, że Ruch Chorzów mógłby grać w Kotle Czarownic jedynie przez 1,5 miesiąca – od połowy kwietnia do końca maja. Zaznaczył, że na stadionie trwa obecnie modernizacja oświetlenia, która ze względu na warunki atmosferyczne może się przedłużyć nawet o dwa tygodnie. Z kolei w czerwcu zaplanowane są Memoriał Kusocińskiego i Igrzyska Europejskie.

Wszystko wskazuje więc na to, że Ruch Chorzów rozpocznie rundę wiosenną na stadionie Piasta Gliwice.

Stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Zamknięto stadion Ruchu Chorzów i Strefę Kibiców przy ul. Cichej

Autor: Maciej Poloczek

16/01/2023

Stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Demontaż „świeczki” na stadionie Ruchu Chorzów. Zamkną część DTŚ

Autor: Maciej Poloczek

19/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon