Demontaż „świeczki” na stadionie Ruchu Chorzów. Zamkną część DTŚ

W sobotę, 21 stycznia 2023 r., rozpocznie się demontaż jednej z wież oświetleniowych na stadionie Ruchu Chorzów przy ul. Cichej 6 – poinformował Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Wytyczono promień ewentualnego upadku „świeczki” i zamknięta zostanie część Drogowej Trasy Średnicowej.

fot. FB/Ruch Chorzów
Stadion Ruchu Chorzów

Decyzja o „niezwłocznym demontażu” wieży oświetleniowej nr 2, w sektorze nr 1 stadionu przy ul. Cichej 6, zapadła w poniedziałek, 16 stycznia 2023 r. Najnowsza ekspertyza przeprowadzona przez Instytut Techniki Budowlanej ujawniła pęknięcie w obrębie podstawy masztu. Od tego dnia stadion jest zamknięty, a Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dał 14 dni na usunięcie „świeczki”.

Na czas demontażu „świeczki” na stadionie Ruchu Chorzów zamkną część DTŚ

Prace przy demontażu uszkodzonej wieży oświetleniowej rozpoczną się dopiero w sobotę, 21 stycznia 2023 r. Jak informują w chorzowskim MORiS-ie będą prowadzone ze zwyżki, która pozwala wywieźć pracowników na wysokość około 50 metrów.

- Ekipa zdemontuje oprawy oświetleniowe oraz rozepnie instalację lampy od sieci. Równocześnie opracowywany jest sam sposób rozbiórki wieży. Prace te rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Dla zagwarantowania bezpieczeństwa wytyczony został promień ewentualnego upadku jupitera – dodają w MORiS Chorzów.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu złożył wniosek o wyłączenie pasa awaryjnego i jednego z trzech pasów ruchu Drogowej Trasy Średnicowej na nitce do Katowic. Ograniczenie przejazdu najprawdopodobniej będzie utrzymane do całkowitego rozebrania wieży.

Stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Zamknięto stadion Ruchu Chorzów i Strefę Kibiców przy ul. Cichej

Autor: Maciej Poloczek

16/01/2023

Polonia Bytom Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Pierwsze zwycięstwo Niebieskich w 2023 roku

Autor: Maciej Poloczek

15/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon