Zamknięto stadion Ruchu Chorzów i Strefę Kibiców przy ul. Cichej

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie podjął w poniedziałek, 16 stycznia 2023 r., decyzję o zamknięciu stadionu przy Cichej oraz Strefy Kibiców – poinformował Ruch Chorzów. Chodzi o jedną ze „świeczek”, która podobno w każdej chwili może się zawalić.

fot. Ruch Chorzów
Stadion Ruchu Chorzów

Decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zapadała na podstawie najnowszej ekspertyzy przeprowadzonej przez Instytut Techniki Budowlanej oraz wizji lokalnej – podał Ruchu Chorzów w swoim komunikacie. Jest to związane z koniecznością „niezwłocznego demontażu” wieży oświetleniowej nr 2, znajdującej się w sektorze nr 1. Zgodnie z podjętą dziś decyzją ma to nastąpić w ciągu 14 dni.

- W związku z powyższym stadion oraz Strefa Kibiców będą niedostępne dla fanów przez kilka najbliższych dni. Z informacji posiadanych przez klub wynika, że wymagane prace zostaną podjęte niezwłocznie – czytamy w komunikacie.

„Świeczka” na stadionie przy Cichej może się zawalić?

Jak podał Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu ekspertyza ujawniła pęknięcie w obrębie podstawy masztu i rozpoczęto już przygotowania do awaryjnego demontażu wieży oświetleniowej. Najpierw zostanie zdemontowana instalacja elektryczna i oprawy oświetleniowe, później ze stadionu usunięty zostanie maszt.

- Jednocześnie opracowywany jest plan ustawienia tymczasowej konstrukcji świetlnej. Ma ona zapewnić doświetlenie obiektu, tak aby spełniał normy do przeprowadzania rozgrywek ligowych – informują w MORiS Chorzów.

W MORiS podkreślają, że prace rozbiórkowe powinny się zakończyć w ciągu dwóch tygodni. Dodają jednak, że miasto prowadzi już prowadzi rozmowy z kilkoma samorządami w regionie, by w razie problemów Ruch Chorzów mógł rozgrywać spotkania ligowe na stadionie rezerwowym.

Wychylenie masztów oświetleniowych przekracza dopuszczalne normy

„Świeczki” na stadionie przy ul. Cichej mają już ponad pół wieku, a o ich fatalnym stanie technicznym wiadomo od dawna. W 2021 roku zamontowano na nich czujniki badające poziom wychyleń i po półrocznym badaniu okazało się, że przekracza ono dopuszczalne normy. Mówiło się wtedy o skróceniu ich o 13,5 metra lub wycięciu. Na razie wyciąć trzeba jedną z nich. Czy to oznacza, że w każdej chwili może się zawalić?

- Dla nas, jako kibiców Ruchu, na razie to zawala się spokojna droga do awansu. Takie „rewelacje" nie są niczym dobrym przed startem kolejnej rundy – napisali w mediach społecznościowych Ultras Niebiescy.

W budżetu Chorzowa na 2023 rok zapisano 200 tysięcy złotych na zadanie „modernizacja wież oświetleniowych poprzez ich skrócenie wraz z montażem nowego oświetlenia przy ul. Cichej". Z tym, że to jedynie środki zabezpieczone na stworzenie dokumentacji skrócenia wież.

Polonia Bytom Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Pierwsze zwycięstwo Niebieskich w 2023 roku

Autor: Maciej Poloczek

15/01/2023

Ruch Chorzów Michał Feliks

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów ma nowego napastnika. Na Cichą trafił kolejny piłkarz z Ekstraklasy

Autor: Maciej Poloczek

11/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stadion Śląski

Ruch Chorzów będzie grał na Stadionie Śląskim?

Stadion Śląski

Ruch Chorzów na Śląskim? „Jesteśmy pełni optymizmu”

Ruch Chorzów będzie grał na stadionie Piasta Gliwice

PZPN wydał zgodę. Ruch Chorzów będzie grał w Gliwicach

Demonstracja kibiców Ruchu Chorzów

Świeczka zgasła. Wkurzeni kibice przyszli przed Urząd Miasta

Nowy stadion Ruchu Chorzów wizualizacja

Co z nowym stadionem Ruchu? Znalazł się w budżecie Chorzowa

Chorzów stadion Cicha 6

Cicha gotowa na ligowe rozgrywki

Ruch Chorzów. Festyn na Cichej

Pożegnanie 3. ligi. Festyn na Cichej