Zamknięto stadion Ruchu Chorzów i Strefę Kibiców przy ul. Cichej

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie podjął w poniedziałek, 16 stycznia 2023 r., decyzję o zamknięciu stadionu przy Cichej oraz Strefy Kibiców – poinformował Ruch Chorzów. Chodzi o jedną ze „świeczek”, która podobno w każdej chwili może się zawalić.

fot. Ruch Chorzów
Stadion Ruchu Chorzów

Decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zapadała na podstawie najnowszej ekspertyzy przeprowadzonej przez Instytut Techniki Budowlanej oraz wizji lokalnej – podał Ruchu Chorzów w swoim komunikacie. Jest to związane z koniecznością „niezwłocznego demontażu” wieży oświetleniowej nr 2, znajdującej się w sektorze nr 1. Zgodnie z podjętą dziś decyzją ma to nastąpić w ciągu 14 dni.

- W związku z powyższym stadion oraz Strefa Kibiców będą niedostępne dla fanów przez kilka najbliższych dni. Z informacji posiadanych przez klub wynika, że wymagane prace zostaną podjęte niezwłocznie – czytamy w komunikacie.

„Świeczka” na stadionie przy Cichej może się zawalić?

Jak podał Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu ekspertyza ujawniła pęknięcie w obrębie podstawy masztu i rozpoczęto już przygotowania do awaryjnego demontażu wieży oświetleniowej. Najpierw zostanie zdemontowana instalacja elektryczna i oprawy oświetleniowe, później ze stadionu usunięty zostanie maszt.

- Jednocześnie opracowywany jest plan ustawienia tymczasowej konstrukcji świetlnej. Ma ona zapewnić doświetlenie obiektu, tak aby spełniał normy do przeprowadzania rozgrywek ligowych – informują w MORiS Chorzów.

W MORiS podkreślają, że prace rozbiórkowe powinny się zakończyć w ciągu dwóch tygodni. Dodają jednak, że miasto prowadzi już prowadzi rozmowy z kilkoma samorządami w regionie, by w razie problemów Ruch Chorzów mógł rozgrywać spotkania ligowe na stadionie rezerwowym.

Wychylenie masztów oświetleniowych przekracza dopuszczalne normy

„Świeczki” na stadionie przy ul. Cichej mają już ponad pół wieku, a o ich fatalnym stanie technicznym wiadomo od dawna. W 2021 roku zamontowano na nich czujniki badające poziom wychyleń i po półrocznym badaniu okazało się, że przekracza ono dopuszczalne normy. Mówiło się wtedy o skróceniu ich o 13,5 metra lub wycięciu. Na razie wyciąć trzeba jedną z nich. Czy to oznacza, że w każdej chwili może się zawalić?

- Dla nas, jako kibiców Ruchu, na razie to zawala się spokojna droga do awansu. Takie „rewelacje" nie są niczym dobrym przed startem kolejnej rundy – napisali w mediach społecznościowych Ultras Niebiescy.

W budżetu Chorzowa na 2023 rok zapisano 200 tysięcy złotych na zadanie „modernizacja wież oświetleniowych poprzez ich skrócenie wraz z montażem nowego oświetlenia przy ul. Cichej". Z tym, że to jedynie środki zabezpieczone na stworzenie dokumentacji skrócenia wież.

Polonia Bytom Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Pierwsze zwycięstwo Niebieskich w 2023 roku

Autor: Maciej Poloczek

15/01/2023

Ruch Chorzów Michał Feliks

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów ma nowego napastnika. Na Cichą trafił kolejny piłkarz z Ekstraklasy

Autor: Maciej Poloczek

11/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon