Ruch Chorzów będzie grał na stadionie Piasta Gliwice. Niebiescy pozostaną tam do końca sezonu

Wszystko już jasne. Zamiast Cichej 6 będzie Okrzei 20. Ruch Chorzów przenosi się na stadion Piasta Gliwice. Będzie tam rozgrywał wszystkie domowe mecze do końca sezonu. Na stadionie w Chorzowie wymienione ma być całe oświetlenie.

fot. Piast Gliwice
Stadion Piasta Gliwice

Od ponad tygodnia kibice Ruchu Chorzów żyli w niepewności. Stadion przy Cichej zamknięto, bo – zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Chorzowie – trzeba „niezwłocznie” zdemontować jedną z wież oświetleniowych, która grozi zawalaniem. Tuż po decyzji inspektora rozpoczęło się poszukiwanie stadionu rezerwowego dla Niebieskich.

Ruch Chorzów będzie grał na stadionie Piasta Gliwice

Pod uwagę brane były obiekty w Tychach i Gliwicach, a także Stadion Śląski, choć ten ostatni był raczej poza finansowym zasięgiem – koszt wynajmu Kotła Czarownic na jeden mecz to milion złotych! Pierwszy domowy mecz Ruchu Chorzów w rundzie wiosennej zaplanowano na 11 lutego 2023 r. Zamiast na Cichej 6 zostanie rozegrany przy Okrzei 20. Koszty wynajmu ma ponieść miasto.

- Wszystko wskazuje na to, że do końca rundy wiosennej, Niebiescy będą rozgrywać swoje spotkania w roli gospodarza, na stadionie w Gliwicach. Przedstawiciele Ruchu i Piasta są w trakcie sporządzania umowy, która wkrótce powinna zostać podpisana – podał w komunikacie Urząd Miasta Chorzów.

Na stadionie Ruchu Chorzów zostanie wymienione całe oświetlenie

Prace przy demontażu „świeczki” na Cichej rozpoczęły się w poniedziałek, 25 stycznia 2023 r. i mają potrwać trzy dni. Nie zakończy się jednak tylko na jednej wieży oświetleniowej. Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w „najbliższym czasie” ma zlecić wykonanie projektu rozbiórki trzech pozostałych „świeczek” (pierwsza usuwana jest w trybie awaryjny, a na kolejne potrzebne są projekty i pozwolenia) oraz projekt budowy nowego oświetlenia na Cichej 6, które spełniać ma wymogi Ekstraklasy.

- Po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu odpowiednich zezwoleń wyłonieni zostaną wykonawcy zarówno rozbiórki, jak i montażu nowego oświetlenia - informują w chorzowskim magistracie.

Pytanie czy uda się zakończyć prace przed początkiem nowego sezonu?

AKTUALIZACJA, 27.01.2023 r.:

W piątek, 27 stycznia 2023 r. Ruch Chorzów poinformował, że zawarł z Piastem Gliwice umowę na poddzierżawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN został już złożony wniosek o zgodę na rozgrywanie meczów ligowych w rundzie wiosennej na stadionie zastępczym.

- Decyzja Komisji spodziewana jest w przyszłym tygodniu. W przypadku uzyskania zgody, niezwłocznie przedstawimy szczegółowe informacje organizacyjne dotyczące inauguracyjnego meczu z Chrobrym Głogów, nad czym usilnie pracujemy – dodają w klubie.

Chorzów Demontaż świeczki na stadionie Ruchu

Może Cię zainteresować:

Rozpoczął się demontaż „świeczki” na stadionie Ruchu Chorzów. Prace mają potrwać trzy dni

Autor: Maciej Poloczek

25/01/2023

Stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Zamknięto stadion Ruchu Chorzów i Strefę Kibiców przy ul. Cichej

Autor: Maciej Poloczek

16/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruszy budowa stadionu Ruchu Chorzów Kotala spotkał się z Morawieckim

Nowy stadion dla Ruchu Chorzów. Rząd ma dołożyć do budowy

Chorzów Demontaż świeczki na stadionie Ruchu

Rozpoczął się demontaż „świeczki” na stadionie Ruchu Chorzów

Stadion Śląski

Ruch Chorzów będzie grał na Stadionie Śląskim?

W Warszawie o stadionie Ruchu Chorzów Nadal bez konkretów

W Warszawie o stadionie Ruchu Chorzów. Nadal bez konkretów

Ruch Chorzów

Chorzów objął kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów Wisła Kraków na Stadionie Śląskim

Mecz Ruch – Wisła na Stadionie Śląskim coraz bardziej realny

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

„Czarna manifestacja” kibiców Ruchu Chorzów