Ruch Chorzów będzie grał na stadionie Piasta Gliwice. Niebiescy pozostaną tam do końca sezonu

Wszystko już jasne. Zamiast Cichej 6 będzie Okrzei 20. Ruch Chorzów przenosi się na stadion Piasta Gliwice. Będzie tam rozgrywał wszystkie domowe mecze do końca sezonu. Na stadionie w Chorzowie wymienione ma być całe oświetlenie.

fot. Piast Gliwice
Stadion Piasta Gliwice

Od ponad tygodnia kibice Ruchu Chorzów żyli w niepewności. Stadion przy Cichej zamknięto, bo – zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Chorzowie – trzeba „niezwłocznie” zdemontować jedną z wież oświetleniowych, która grozi zawalaniem. Tuż po decyzji inspektora rozpoczęło się poszukiwanie stadionu rezerwowego dla Niebieskich.

Ruch Chorzów będzie grał na stadionie Piasta Gliwice

Pod uwagę brane były obiekty w Tychach i Gliwicach, a także Stadion Śląski, choć ten ostatni był raczej poza finansowym zasięgiem – koszt wynajmu Kotła Czarownic na jeden mecz to milion złotych! Pierwszy domowy mecz Ruchu Chorzów w rundzie wiosennej zaplanowano na 11 lutego 2023 r. Zamiast na Cichej 6 zostanie rozegrany przy Okrzei 20. Koszty wynajmu ma ponieść miasto.

- Wszystko wskazuje na to, że do końca rundy wiosennej, Niebiescy będą rozgrywać swoje spotkania w roli gospodarza, na stadionie w Gliwicach. Przedstawiciele Ruchu i Piasta są w trakcie sporządzania umowy, która wkrótce powinna zostać podpisana – podał w komunikacie Urząd Miasta Chorzów.

Na stadionie Ruchu Chorzów zostanie wymienione całe oświetlenie

Prace przy demontażu „świeczki” na Cichej rozpoczęły się w poniedziałek, 25 stycznia 2023 r. i mają potrwać trzy dni. Nie zakończy się jednak tylko na jednej wieży oświetleniowej. Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w „najbliższym czasie” ma zlecić wykonanie projektu rozbiórki trzech pozostałych „świeczek” (pierwsza usuwana jest w trybie awaryjny, a na kolejne potrzebne są projekty i pozwolenia) oraz projekt budowy nowego oświetlenia na Cichej 6, które spełniać ma wymogi Ekstraklasy.

- Po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu odpowiednich zezwoleń wyłonieni zostaną wykonawcy zarówno rozbiórki, jak i montażu nowego oświetlenia - informują w chorzowskim magistracie.

Pytanie czy uda się zakończyć prace przed początkiem nowego sezonu?

AKTUALIZACJA, 27.01.2023 r.:

W piątek, 27 stycznia 2023 r. Ruch Chorzów poinformował, że zawarł z Piastem Gliwice umowę na poddzierżawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN został już złożony wniosek o zgodę na rozgrywanie meczów ligowych w rundzie wiosennej na stadionie zastępczym.

- Decyzja Komisji spodziewana jest w przyszłym tygodniu. W przypadku uzyskania zgody, niezwłocznie przedstawimy szczegółowe informacje organizacyjne dotyczące inauguracyjnego meczu z Chrobrym Głogów, nad czym usilnie pracujemy – dodają w klubie.

Chorzów Demontaż świeczki na stadionie Ruchu

Może Cię zainteresować:

Rozpoczął się demontaż „świeczki” na stadionie Ruchu Chorzów. Prace mają potrwać trzy dni

Autor: Maciej Poloczek

25/01/2023

Stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Zamknięto stadion Ruchu Chorzów i Strefę Kibiców przy ul. Cichej

Autor: Maciej Poloczek

16/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon