Rozpoczął się demontaż „świeczki” na stadionie Ruchu Chorzów. Prace mają potrwać trzy dni

W środę, 25 stycznia 2023 r., rozpoczął się demontaż jednej z czterech wież oświetleniowych na stadionie Ruchu Chorzów – poinformował Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Prace przy rozbiórce „świeczki” mają potrwać trzy dni.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie zamknął część stadionu przy Cichej 6 ponad tydzień temu – w poniedziałek, 16 stycznia 2023 r. Najnowsza ekspertyza Instytutu Techniki Budowlanej ujawniła pęknięcie w obrębie podstawy masztu wieży oświetleniowej nr 2, znajdującej się w sektorze nr 1. Inspektor nakazał niezwłoczny demontaż „świeczki” i dał na 14 dni.

Demontaż „świeczki” na stadionie Ruchu Chorzów potrwa trzy dni

Demontaż nie mógł się rozpocząć w ubiegłym tygodniu, bo najpierw był problem ze znalezieniem odpowiedniej zwyżki, która może wywieźć pracowników na wysokość 50 metrów, a później przeszkodziła pogoda. Prace rozbiórkowe wieży oświetleniowej ruszyły więc dopiero 25 stycznia 2023 r.

- Zgodnie z ustalonym harmonogramem mają się zakończyć do dnia 27.01.2023 r. - informują w chorzowskim MORiS-ie.

W związku z demontażem „świeczki” występują także utrudnienie na Drogowej Trasie Średnicowej obok stadionu. Wyłączono z ruchu pas awaryjny i jeden z trzech pasów jezdni w kierunku Katowic.

Gdzie będzie grał Ruch Chorzów?

Rozbiórka wieży oświetleniowej to jeden problem, z którym trzeba sobie poradzić na Cichej. Kolejny to zapewnienie oświetlenia stadionu, tak aby spełniał wymogi do przeprowadzania rozgrywek ligowych. Chyba nikt już nie wierzy, że uda się to zrobić do 11 lutego 2023 r. - tego dnia Niebiescy mają rozegrać pierwszy domowy mecz rundy wiosennej.

Trwa więc poszukiwanie stadionu rezerwowego. Prezydent miasta i prezes klubu byli w tej sprawie m.in. na Stadionie Śląskim, ale gra możliwa jest tam jedynie przez 1,5 miesiąca - od połowy kwietnia do końca maja. Do tego jest to ogromny koszt. Przedstawiciele Ruchu Chorzów wstępnie porozumieli się także w sprawie gry na stadionie Piasta Gliwice i wszystko wskazuje na to, że właśnie tam rozpoczną wiosenne rozgrywki.

AKTUALIZACJA:

Chorzowski Urząd Miasta poinformował, że w najbliższym czasie MORiS zleci wykonanie dwóch projektów dotyczących wymiany oświetlenia na stadionie przy ul. Cichej 6. Jeden będzie dotyczył rozbiórki trzech pozostałych wież oświetleniowych, a drugi budowy nowego oświetlenia spełniającego wymogi licencyjne Ekstraklasy S.A.

- Po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu odpowiednich zezwoleń wyłonieni zostaną wykonawcy zarówno rozbiórki, jak i montażu nowego oświetlenia. Jednym z głównych założeń projektu nowego oświetlenia ma być montaż słupów oświetleniowych w rejonie płyty głównej, tak aby w momencie podjęcia ewentualnych działań w kwestii budowy nowego obiektu, nie kolidowało ono z pracami budowlanymi
– czytamy w komunikacie miasta.

Pod uwagę brane jest późniejsze przeniesienie słupów oświetleniowych i wykorzystanie ich na innym boisku.

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów będzie grał na Stadionie Śląskim? Trwają poszukiwania stadionu rezerwowego dla Niebieskich

Autor: Maciej Poloczek

23/01/2023

Stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Zamknięto stadion Ruchu Chorzów i Strefę Kibiców przy ul. Cichej

Autor: Maciej Poloczek

16/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stadion Ruchu Chorzów

Demontaż „świeczki” na stadionie Ruchu. Zamkną część DTŚ

Demonstracja kibiców Ruchu Chorzów

Świeczka zgasła. Wkurzeni kibice przyszli przed Urząd Miasta

Stadion Piasta Gliwice

Ruch Chorzów będzie grał w Gliwicach. Do końca sezonu

Stadion Śląski

Ruch Chorzów będzie grał na Stadionie Śląskim?

Chorzów DTŚ

Utrudnienia na DTŚ w Chorzowie

Ruch Chorzów Wisła Kraków w Gliwicach

Ruch – Wisła jednak w Gliwicach. Nie będzie meczu na Śląskim

Ruch vs Górnik

Ruch Chorzów wbił szpilę Górnikowi Zabrze