Rammstein na Stadionie Śląskim. Zmiany w organizacji ruchu

W niedzielę i poniedziałek, 30 i 31 lipca 2023 r., na Stadionie Śląskim w Chorzowie dwukrotnie wystąpi niemiecka grupa Rammstein. W związku z tym na ulicach w okolicy stadionu wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu – informują w chorzowskiej komendzie policji.

fot. Stadion Śląski
Rammstein na Stadionie Śląskim Zmiany w organizacji ruchu

W bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Śląskiego jest ograniczona liczba miejsc parkingowych. Chorzowscy policjanci apelują więc, by osoby, które wybierają się na koncert korzystali z komunikacji miejskiej.

- Zaoszczędzi to z pewnością wiele czasu i nerwów związanych najpierw z poszukiwaniami parkingu, a później z opuszczeniem rejonu koncertu. Należy przypomnieć, że samochody zaparkowane w niewłaściwy sposób, szczególnie blokujące przejazd, będą na bieżąco odholowywane na koszt właściciela. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i ewentualnego dojazdu na miejsce pojazdów służb ratunkowych – informują mundurowi.

Koncerty Rammstein. Zmiany w organizacji ruchu przy Stadionie Śląskim

Zarząd Transportu Metropolitalnego w dniach koncertu uruchomi zwiększy liczbę kursów tramwajów kursujących do Stadionu Śląskiego. Z kolei na ulicach w okolicy stadionu wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

  • od godziny 15:00 w dniu 30 lipca 2023 r. do godziny 2:00 w dniu 1 sierpnia 2023 r. w ciągu ulicy Parkowej — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki)
  • od godziny 6:00 w dniu 30 lipca 2023 r. do godziny 6:00 w dniu 1 sierpnia 2023 r. po obu stronach ulicy Parkowej — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzone zostanie ograniczenie postoju pojazdów wraz z informacją o odholowaniu pojazdu na koszt właściciela
  • od godziny 16:00 do zakończenia imprezy lub w zależności od zagrożenia w dniach 30 i 31 lipca 2023 r. zostanie zamknięty lewoskręt z ciągu ulicy Katowickiej (z kierunku Bytomia) w kierunku ulicy Parkowej
  • po zakończeniu imprezy w dniach 30 i 31 lipca 2023 r. zostanie zamknięta ulica Katowicka na odcinku od skrzyżowania z ulicą Parkową do skrzyżowania z ulicą ks. Gałeczki
  • od godziny 16:00 do zakończenia imprezy w dniach 30 i 31 lipca 2023 r. zostanie zamknięta droga łącząca aleję Wojska Polskiego i ulicę Tysiąclecia (w Katowicach)

Dodatkowo, jeżeli sytuacja będzie tego wymagać, na skrzyżowaniach w okolicy Stadionu Śląskiego wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów.

Rammstein na Stadionie Śląskim Komunikacja miejska i parkingi

Może Cię zainteresować:

Rammstein na Stadionie Śląskim. Komunikacja miejska i parkingi

Autor: Maciej Poloczek

26/07/2023

Rammstein na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Koncertowe lato na Stadionie Śląskim. Kto wystąpi w Chorzowie w 2023 roku?

Autor: Maciej Poloczek

23/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon