Rammstein na Stadionie Śląskim. Komunikacja miejska i parkingi

Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował specjalną ofertę związaną z koncertami Rammstein na Stadionie Śląskim. Będą dodatkowe kursy tramwajów i autobusów. Dla tych, którzy wybierają się samochodem przygotowano informację o dostępnych parkingach w Parku Śląskim.

Rammstein wystąpi na Stadionie Śląskim w niedzielę i poniedziałek (30 i 31 lipca 2023 r.). Do Chorzowa z całej Polski wybierają się tysiące fanów niemieckiej grupy. Z pewnością wszystkim nie uda się zaparkować w pobliżu stadionu, więc z myślą o nich Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował specjalną ofertę, która pozwoli dotrzeć na koncert i wrócić do domu po wydarzeniu, nie martwiąc się o miejsca parkingowe.

Komunikacja miejska na koncert Rammstein na Stadionie Śląskim

Linie tramwajowe 0, 6 i 41 będą realizować dodatkowe kursy. Tramwaje między centrum Katowic a Stadionem będą kursować co 2-3 minuty. Linię tramwajową 14 zastąpią autobusy komunikacji zastępczej T-14, kursujące do przystanku Zawodzie Centrum Przesiadkowe.

- Zachęcamy do korzystania z przystanków tramwajowych: Chorzów Stadion Śląski, Chorzów Stadion Śląski Pętla Zach. oraz autobusowych: Chorzów Stadion Śląski, Chorzów AKS, Osiedle Tysiąclecia Pętla, Osiedle Tysiąclecia Ułańska – informują w ZTM.

Bilety na komunikację miejską można kupić poprzez aplikacje mobilne, w automatach biletowych, w punktach sprzedaży oraz w Punkcie Obsługi Pasażera, który czynny będzie również w niedzielę, 30 lipca, w godzinach 10.00-16.30.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej 30 i 31 lipca 2023 r.:

 • Linia tramwajowa 0 – obowiązywać będą rozkłady jazdy na dni robocze (31 lipca) oraz dni wolne od pracy (30 lipca) uwzględniające uruchomienie dodatkowych kursów taborem o większej pojemności na trasie: Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski z częstotliwością co ok. 2/3 minuty przed i po zakończeniu koncertu
 • Linia tramwajowa 6 – po zakończeniu koncertów zwiększona zostanie częstotliwość połączeń
 • Linia tramwajowa 14 – zawieszenie kursowania linii 30 i 31 lipca
 • Linia tramwajowa 23 – wprowadzenie rozkładu jazdy na niedzielę (30 lipca), uwzględniającego skrócenie godzin kursowania
 • Linia tramwajowa 41 – obowiązywać będą rozkłady jazdy na dni robocze (31 lipca) oraz dni wolne od pracy (30 lipca) uwzględniające uruchomienie dodatkowych kursów taborem o większej pojemności na trasie: Katowice Plac Miarki – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia
 • Linia tramwajowa 46 – zawieszenie kursowania linii 31 lipca
 • W celu zastąpienia zawieszonej linii tramwajowej 14 autobusowa komunikacja zastępcza T-14 w ww. dniach będzie kursować w relacji wydłużonej do przystanku Zawodzie Centrum Przesiadkowe.

Dojazdy oraz powroty z koncertu możliwe będą:

 • komunikacją tramwajową na przystankach:
  - Chorzów Stadion Śląski dla linii tramwajowych: 6, 41
  - Chorzów Stadion Śląski Pętla Zach. dla linii tramwajowych: 0
 • komunikacją autobusową na przystankach:
  - Chorzów Stadion Śląski dla linii autobusowych: T-6, T-10 i 830
  - Chorzów AKS dla linii autobusowych: M3, 6, T-10, 98, 663, 830
  - Osiedle Tysiąclecia Pętla dla linii autobusowych: 23, 51, 138, 165, 673, 674
  - Osiedle Tysiąclecia Ułańska dla linii autobusowych: 23, 51, 138, 673, 674

Koncert Rammstein. Parkingi w Parku Śląskim

Dla osób, które będą chciały na koncert Rammstein dojechać samochodem dostępne będą dwa parkingi w Parku Śląskim. Dostępne będą od 30 lipca od godz. 6.00. Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc na tych parkingach jest ograniczona.

 • Wjazd główny i parking P1 od ul. Harcerskiej
  Parking wyłącznie dla samochodów osobowych. Opłata za parkowanie wynosi 100 zł i będzie pobierana przy wjeździe na parking.
 • Parking Siemianowicka
  Parking oferuje miejsca zarówno dla samochodów, jak i większych pojazdów. Opłaty za parkowanie uzależnione są od rodzaju pojazdu:
  Samochody: 70 zł
  Busy: 100 zł
  Autokary: 120 zł

Dojazd autokarów i autobusów możliwy jest tylko od strony ul. Siemianowickiej, więc kierowcy tych pojazdów powinni skierować się właśnie tam.

Rammstein na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Koncertowe lato na Stadionie Śląskim. Kto wystąpi w Chorzowie w 2023 roku?

Autor: Maciej Poloczek

23/01/2023

Andrea Bocelli

Może Cię zainteresować:

Andrea Bocelli wystąpi na Stadionie Śląskim. Koncert włoskiej gwiazdy w Chorzowie w 2023 roku

Autor: Maciej Poloczek

28/01/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon