Koncertowe lato na Stadionie Śląskim. Kto wystąpi w Chorzowie w 2023 roku?

Ciężki niemieckie granie, włoskie arie operowe oraz polski pop i hip-hop – tak w dużym skrócie zapowiada się koncertowe lato na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

fot. FB/Stadion Śląski
Rammstein na Stadionie Śląskim

Rammstein – 30 i 31 lipca 2023 r.

Sezon wielkich muzycznych wydarzeń na śląskim gigancie rozpocznie niemiecka grupa Rammstein. Gwiazdy tanz metalu wrócą do Chorzowa po czterech latach przerwy w ramach Europe Stadium Tour. Na Stadionie Śląskim wystąpią dwukrotnie – 30 i 31 lipca 2023 r. Bilety są już tylko na drugi z koncertów.

- Konstrukcja sceny, która czasami góruje nad dachem stadionu, wydarzenie rozświetlone przez ogień i płomienie, perfekcyjnie zgrany zespół, poczucie humoru i patos inscenizacji Rammstein – to rzeczywiście bardzo wyjątkowy pokaz pod względem jakości, wielkości i w wielkim stylu – zapowiadają organizatorzy koncertu.

sanah – 15 sierpnia 2023 r.

Dwa tygodnie później w Kotle Czarownic odbędzie się „Uczta nad Ucztami” – 15 sierpnia 2023 r. w Chorzowie wystąpi sanah. - Jedna z najpopularniejszych w naszym kraju wokalistek ostatnich lat, wykonująca różnego rodzaju muzykę popularną oraz poezję śpiewaną, zrealizuje tym samym swoje ogromne marzenie i bez wątpienia zapewni fanom wyśmienitą muzyczną ucztę – podkreślają na Stadionie Śląskim.

Andrea Bocelli – 26 sierpnia 2023 r.

Z koli 26 sierpnia 2023 r. w Chorzowie wystąpi artysta zapełniający stadiony i hale koncertowe na całym świecie - światowej sławy tenor, Andrea Bocelli. Ten artysta łączy muzykę rozrywkową z operą. Wydał 16 albumów studyjnych, które sprzedały się w nakładzie ponad 85 milionów płyt. Kilka osiągnęło status podwójnych, potrójnych, a nawet poczwórnych platynowych płyt - na rynkach USA, Niemiec i Polski.

- Śmiało możemy powiedzieć, że czekający nas koncert w Chorzowie będzie niezwykły. „Nessun Dorma” czy „Time to Say Goodbye” w wykonaniu Andrei Bocellego w śląskim Kotle Czarownic wybrzmią pięknie i pozostawią wspomnienia na długie lata – podkreśla Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje koncert.

Historia polskiego hip-hopu – 16 września 2023 r.

Koncertowe lato na Stadionie Śląskim zakończy „Historia polskiego hip-hopu. Rozdział II” – 16 września 2023 r. w Chorzowie zagości Jimek, czyli kompozytor, dyrygent i producent muzyczny Radzimir Dębski i jego goście, w tym m.in.: Fisz, Kaliber 44, Paktofonika, Molesta, Szczyl, Tede czy Zdechły Osa. Fani usłyszą nieśmiertelne klasyki gatunku oraz najnowsze w najlepszym symfonicznym wydaniu z bogatym instrumentarium.

Rammstein na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Będzie dużo ognia, dymu i ciężkiej muzyki! Rammstein wraca na Stadion Śląski

Autor: Maciej Poloczek

01/09/2022

Andrea Bocelli

Może Cię zainteresować:

Andrea Bocelli wystąpi na Stadionie Śląskim. Koncert włoskiej gwiazdy w Chorzowie w 2023 roku

Autor: Maciej Poloczek

28/01/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon