Rajza po Chorzowie. Opowieści o niezwykłym mieście i niezwykłych ludziach

Stowarzyszenie Wrazidlok organizuje kolejną Rajzę po Chorzowie. Tym razem będzie to spacer przez trzy architektoniczne style i opowieść o niezwykłych ludziach związanych z miastem.

fot. Maciej Poloczek
Rajza po Chorzowie

Pierwsza i podstawowa rzecz w Chorzowie to się nim zachwycić, bo miasto to niezwykłe, historie niezwykłe i ludzie niezwykli - mówi dr Łukasz Zimnoch, prezes Stowarzyszenia Wrazidlok. W sobotę, 25 marca 2023 r., poprowadzi kolejną Rajzę po Chorzowie. Start o godz. 12.00 sprzed Urzędu Miasta Chorzów.

- Powiodę tę rajzę przez centrum miasta opowiadając o niezwykłych i może czasem niesłusznie zapomnianych ludziach – Ludwigu Guttmannie, Theodorze Erdmannie Kalidem, Ludwice Radziejewskiej i Petroneli Golasiowej. Te postaci niestety w naszej śląskiej świadomości nie lśnią, a powinny. Szczególnie zapraszamy osoby młode, które niestety w szkole się najpewniej o tym nie dowiedzą – podkreśla Łukasz Zimnoch.

Poza opowieścią o niezwykłych ludziach z Chorzowa, Królewskiej Huty i Königshütte, będzie to rajza przez trzy style architektoniczne: secesję, modernizm i neogotyk. To już kolejny taki spacer po Chorzowie organizowany przez Stowarzyszenie Wrazidlok. Wcześniej były m.in. opowieści o Friedrichu Wilhelmie von Redenie czy uzdrowiskowej historii Königshütte.

Chorzów Tężnia

Może Cię zainteresować:

Najciekawsze absurdy i paradoksy Chorzowa

Autor: Maciej Poloczek

04/08/2022

Chorzów Hala Targowa

Może Cię zainteresować:

Hala targowa, czyli barbarzyństwo w Chorzowie

Autor: Redakcja

27/10/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon