Przy Rynku powstał nowy mural. "MAKi" to część ogólnopolskiej kampanii społecznej

Na budynku przy estakadzie w Chorzowie powstał nowy mural. Grafika jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej realizowanej przez Fundację Empiria i Wiedza. Kampania "MAKi" (męski a kobiecy punkt widzenia) ma uświadomić społeczeństwu, że konkurencja między płciami nie jest korzystna, a dzięki współpracy można uzyskać o wiele więcej.

Przy chorzowskim rynku powstał nowy mural

Miasto Chorzów zyskało nowy mural. Kilka dni temu na ścianie budynku przy ulicy Katowickiej 105 pojawiła się nowa grafika. W tle ulicznego obrazu widać zarówno Stadion Śląski jak i Legendię - Wesołe Miasteczko. Głównym motywem muralu są maki i para, która spójnie komponuje się w grafikę.

Chorzowski mural to jeden z 16 dzieł, które powstaną w całej Polsce w ramach kampanii społecznej zwracającej uwagę na potrzebę równości mężczyzn i kobiet. Autorem jest znany polski grafik Andrzej Tylkowski, który chętnie angażuje się w akcje społeczne. Warto podkreślić, że pierwszy mural w ramach kampanii powstał w Katowicach przy ulicy Katowickiej 33a.

- W kampanii społeczno-edukacyjnej MAKi (męski a kobiecy punkt widzenia) chcemy uświadomić Polakom, że konkurencja między płciami nie jest korzystna dla nikogo. Lepiej postawić na współpracę, bo to ona tworzy prawdziwą wartość społeczną - czytamy na stronie Fundacji Empiria i Wiedza.

Inicjatorzy kampanii podkreślają, że celem akcji jest zbudowanie większej wrażliwości w społeczeństwie oraz niwelowanie konkurencji pomiędzy kobietami a mężczyznami. - Liczymy, że pozytywne efekty zmiany myślenia zobaczymy w takich obszarach jak demografia, ekonomia czy aktywność społeczna Polek i Polaków - dodaje fundacja.

W Chorzowie powstaną hutnicze murale

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie powstaną hutnicze murale. Ogłoszono konkurs na ich projekt

Autor: Maciej Poloczek

09/08/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon