W Chorzowie powstaną hutnicze murale. Ogłoszono konkurs na ich projekt

Trzy lata temu mieszkańcy Chorzowa w budżecie obywatelskim wybrali do realizacji projekt „Śladem dwóch hut – hutniczy szlak spacerowy”. Zakłada on m.in., że w różnych częściach miasta powstaną hutnicze murale. Chorzowskie Muzeum Hutnictwa ogłosiło właśnie konkurs na ich wykonanie.

fot. Maciej Poloczek
W Chorzowie powstaną hutnicze murale

Hutnicze murale (jeden wielkoformatowy i trzy mniejsze) mają powstać w czterech miejscach Chorzowa, na ścianach kamienic: przy Rynku 7 (gdzie obecnie jest mural związany z Industriadą) oraz przy ulicach Mielęckiego 29, Armii Krajowej 49 oraz 16 Lipca 14. Konkurs na ich wykonanie skierowany jest do osób posiadających udokumentowane doświadczenie w projektowaniu i realizacji murali.

- Projekty, a następnie wykonane murale powinny uwzględniać charakter przestrzeni tj. związki z hutą, aspekt historyczny i społeczny oraz specyfikę dane miejsca – czytamy w regulaminie konkursu.

Projekt, wraz z kompletem dokumentów, można składać do 25 sierpnia 2023 r. w formie elektronicznej na adres: kontakt@muzeumhutnictwa.pl. Ocena prac konkursowych będzie się składała z dwóch etapów: oceny formalnej oraz oceny merytorycznej. Zwycięzca konkursu otrzyma zamówienie na wykonanie murali, a wynagrodzenie wyniesie 100 tys. zł.

Tam a nazod Sześć lat w historii Ruchu Chorzów Upadek i powrót do elity na zdjęciach

Może Cię zainteresować:

„Tam a nazod”. Sześć lat w historii Ruchu Chorzów. Upadek i powrót do elity na zdjęciach

Autor: Maciej Poloczek

08/08/2023

Historia miasta na kilku tysiącach stron Ukazał się V tom Monografii Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Historia miasta na kilku tysiącach stron. Ukazał się V tom Monografii Chorzowa

Autor: Maciej Poloczek

23/06/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon