Przy okazji 31. finału WOŚP można zostać opiekunem zwierząt w śląskim zoo

Chorzowski sztab WOŚP na 31. finał orkiestry przygotował wiele ciekawych aukcji. Można m.in. zwiedzić Stację Meteorologiczną z pogodowym ekspertem Damianem Dąbrowskim, czy Planetarium Śląskie z Jarosławem Juszkiewiczem. Jest też coś dla miłośników zwierząt, egzotycznych zwierząt. Na jeden dzień można zostać ich opiekunem w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.

fot. Śląski Ogród Zoologiczny
Śląskie zoo na aukcji WOŚP

Śląskie zoo cieszy się dużą popularnością. W ubiegłym roku odwiedziło je blisko pół miliona gości. Nikt z nich jednak nie przeżył tego, co oferuje chorzowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród kilkudziesięciu aukcji 31. finału WOŚP można wylicytować dzień jako opiekun zwierząt w zoo.

- W ten sposób poznasz pracę zoo „od kuchni” towarzysząc pracownikom działu hodowlanego w ich codziennych obowiązkach – m.in. w przygotowaniu pokarmu, porządkowaniu wybiegów, obserwacji i treningu medycznym podopiecznych, czy tworzeniu dla nich urozmaiceń (enrichment). Odwiedzisz różne zakątki zoo, a nawet przejedziesz się Melexem! - zachęcają w zoo.

Z takich atrakcji może skorzystać tylko jedna, pełnoletnia osoba. Cena za spędzenia dnia jako opiekun w śląskim zoo przekroczyła już 900 zł. Aukcja trwa do dnia 31. finału WOŚP, czyli do niedzieli, 29 stycznia 2023 r.

31. finał WOŚP. Chcemy wygrać z sepsą!

31. Finał WOŚP zagra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego Fundacja WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

Damian Dąbrowski

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski na aukcji chorzowskiego sztabu WOŚP. Można z nim zwiedzić Stację Meteorologiczną

Autor: Maciej Poloczek

26/01/2023

WOŚP

Może Cię zainteresować:

Bieg z sercem WOŚP w Parku Śląskim

Autor: Maciej Poloczek

09/01/2023

Śląskie zoo

Może Cię zainteresować:

Rekordowy rok w chorzowskim zoo. Ogród odwiedziło prawie pół miliona gości

Autor: Maciej Poloczek

03/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon